Wysyłka i płatność

Informacje dotyczące płatności i wysyłki

Od 100 euro wartości zamówienia dostawa na terenie Niemiec jest bezpłatna. 
Zamówienia o wartościod0 do 99,99 euro = 6,70 euro kosztów wysyłki

W przypadku płatności z góry sprzedawca udziela 1% rabatu od wartości brutto danego zamówienia.

W przypadku wysyłki za granicę, dla każdego zamówienia obowiązują następujące zryczałtowane koszty wysyłki: 19,90 euro. Za wysyłkę do Austrii pobierana jest zryczałtowana opłata w wysokości 9,90 euro. W przypadku wysyłki do Szwajcarii koszty wysyłki są obliczane w kasie i wyświetlane przed ostatecznym potwierdzeniem.


1. Dostawa

1.1 Twoje zamówienie zostanie wysłane za pośrednictwem DHL, GLS, Spedition

1.2 Wysyłamy do następujących krajów: Niemcy, Niemcy, Austria, Belgia, Bułgaria, Dania, Finlandia, Francja, Grecja, Irlandia, Islandia, Włochy, Chorwacja, Liechtenstein, Luksemburg, Holandia, Norwegia, Polska, Portugalia, Rumunia, Szwecja, Słowacja, Hiszpania, Czechy, Węgry, Grenlandia, Stolica Apostolska, Łotwa, Litwa, Malta, Macedonia, Czarnogóra, Serbia, Słowenia

2. Koszty wysyłki

2.1 Koszty wysyłki na terenie Niemiec zależą od łącznej ceny zamówionych towarów.
Zamówienia o wartości od 0 do 99,99 euro = 6,70 euro
Zamówienia o wartości 100,00 euro lub więcej = 0 euro

2.2 W przypadku uzgodnionego odbioru własnego, klient zostanie poinformowany przez sprzedawcę, że zamówione towary są gotowe do odbioru. Po otrzymaniu tej wiadomości e-mail klient może odebrać towar w siedzibie sprzedawcy lub w miejscu uzgodnionym ze sprzedawcą. W takim przypadku nie ponosi się kosztów wysyłki.

2.w przypadku płatności z góry Sprzedawca udziela rabatu w wysokości 1 % od wartości brutto danego zamówienia.

Jeśli wartość brutto zamówienia przekroczy 100 euro, wysyłka będzie bezpłatna. 4.

2.4. W przypadku wysyłki za granicę (UE) obowiązują następujące zryczałtowane koszty wysyłki za zamówienie:
19,90 EUR. Od wartości zamówienia brutto wynoszącej 500 EUR wysyłamy na terenie UE bez kosztów wysyłki.
 
2.5. Przy wysyłce do Austrii obowiązują następujące zryczałtowane koszty wysyłki:
9,90 EUR. Od wartości zamówienia brutto wynoszącej 250 EUR wysyłamy do Austrii bez kosztów wysyłki.

2.w przypadku dostaw transgranicznych mogą zostać naliczone dodatkowe podatki (np. w przypadku zakupu wewnątrzwspólnotowego) i/lub opłaty, np. w postaci cła. Koszty te ponosi klient.

3. Opcje płatności

3.1 W przypadku dostaw na terenie Niemiec możesz wybrać jedną z następujących opcji płatności, chyba że w opisie danego przedmiotu podano inaczej:

- Przedpłata przelewem bankowym

- Paypal

- Paypal Express

- Płatność za pobraniem

- Płatność kartą kredytową za pośrednictwem Paypal

- Płatność na konto i przez finansowanie

Oferujemy zakup na konto i zakup na raty za pośrednictwem Klarna BANK AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Sztokholm, Szwecja.
Ta opcja jest dostępna tylko dla konsumentów. We wszystkich przypadkach należy dokonać płatności na rzecz Klarna.

Faktura Klarna

Dokonując zakupów na konto Klarna, zawsze masz 14-dniowy termin płatności. Pełne warunki zakupu faktur za dostawy są dostępne tutaj: https://cdn.klarna.com/1.0/shared/content/legal/terms/K519436/de_de/invoice?fee=0 dla Niemiec
oraz
[https://cdn.klarna.com/1.0/shared/content/legal/terms/K519436/de_at/invoice?fee=0][/LINK] dla dostaw do Austrii.

Zakup na raty w Klarna

Zakup na raty w Klarna jest oferowany tylko w Niemczech.
Przy zakupie na raty w Klarna możesz płacić w miesięcznych ratach wynoszących co najmniej 1/24 całkowitej kwoty (ale co najmniej 6,95 euro) lub na innych warunkach określonych w kasie. Więcej informacji na temat zakupów na raty w Klarna, w tym Ogólne Warunki Handlowe oraz Europejski Standard Informacji o Kredycie Konsumenckim, można znaleźć tutaj: https://cdn.klarna.com/1.0/shared/content/legal/terms/K519436/de_de/account

Informacja o ochronie danych

Twoje dane zostaną najpierw sprawdzone i ocenione przez Klarna. W zależności od przyczyny i uzasadnionego interesu Klarna może uzyskać dostęp do danych innych firm, agencji kredytowych oraz, w razie potrzeby, władz publicznych.
Twoje dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z obowiązującymi przepisami o ochronie danych osobowych oraz zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych obowiązującymi w Klarna odpowiednio dla Niemiec https://cdn.klarna.com/1.0/shared/content/policy/data/de_de/data_protection.pdf
i Austrii https://cdn.klarna.com/1.0/shared/content/policy/data/de_at/data_protection.pdf.

3.w przypadku dostaw za granicę oferujemy następujące opcje płatności, chyba że w opisie przedmiotu podano inaczej:

- Przedpłata przelewem bankowym

- Paypal

- Paypal Express

- Płatność kartą kredytową przez Paypal

- Faktura Klarna

Przy zakupie na fakturę przez Klarna zawsze masz termin płatności 14 dni od daty wystawienia faktury. Faktura jest wystawiana w momencie wysyłki towaru i jest wysyłana pocztą elektroniczną lub razem z towarem.
Pełne zasady i warunki zakupu na rachunek za dostawy są dostępne tutaj: Aby uzyskać więcej informacji i zapoznać się z pełnym regulaminem Klarna dotyczącym zakupu na konto, kliknij tutaj: [https://cdn.klarna.com/1.0/shared/content/legal/terms/K519436/de_at/invoice?fee=0].

Klarna najpierw sprawdza i ocenia Twoje dane. W zależności od przyczyny i uzasadnionego interesu Klarna może uzyskać dostęp do danych innych firm, agencji kredytowych oraz, w razie potrzeby, władz publicznych.
Twoje dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi ochrony danych oraz zgodnie z polityką ochrony danych firmy Klarna [https://cdn. klarna.com/1.0/shared/content/policy/data/en_at/data_protection.pdf].
Więcej informacji na temat firmy Klarna można znaleźć na stronie www.klarna.at.
Klarna BANK AB (publ) , numer firmowy i korporacyjny: 556737-0431

3. Wysyłka do Szwajcarii
 
Wszystkie ceny w naszym sklepie internetowym są podane w euro i zawierają niemiecki podatek VAT. Tylko w drodze "do kasy", w trakcie wpisywania adresu dostawy lub kraju wysyłki: Szwajcaria, kwoty są wyświetlane bez niemieckiego podatku VAT w ostatnim kroku: Przegląd zamówień.

Dostarczenie zamówienia do Szwajcarii jest proste i łatwe. Formalności związane z importem są w całości załatwiane przez Swiss Post, spółkę zależną Poczty Szwajcarskiej. Wszelkie podatki i opłaty manipulacyjne, które mogą powstać podczas importu, są pobierane przez Pocztę Szwajcarską w momencie przekazania przesyłki odbiorcy.
 
Wszystkie dokumenty wymagane do importu do Szwajcarii zostaną przygotowane przez Brettsport.de i dołączone do każdej paczki:
 • Szczegółowa faktura bez niemieckiego podatku od towarów i usług (VAT), potocznie zwanego również podatkiem od wartości dodanej (VAT).
 • Deklaracja celna zawartości "CN 23
 • Karta rejestracyjna paczki "CP 71
 
Podatki i opłaty manipulacyjne podczas importu towarów do Szwajcarii

To, czy podatki i opłaty manipulacyjne mają zastosowanie, zależy od całkowitej kwoty (kwota na fakturze + koszty wysyłki) zamówienia.
 • 7,7% szwajcarski podatek obrotowy od importu (EUSt) jest należny/pobierany tylko wtedy, gdy jego obliczona kwota osiąga lub przekracza limit de minimis 5,00 CHF. EUSt jest obliczany od całkowitej kwoty (kwota na fakturze + koszty wysyłki) zamówienia.
 • 18,00 CHF podatku od przekazu pocztowego za paczkę. Opłata manipulacyjna Poczty Szwajcarskiej obowiązuje tylko wtedy, gdy należna była kwota EUSt (poniżej 500,00 CHF), a formalności importowe zostały załatwione przez Pocztę Szwajcarską. Z kwoty 500,00 CHF, kwota podatku od przekazu pocztowego wzrasta do 35,00 CHF.
 •  Na przesyłki z Brettsport.de nie jest pobierane cło importowe. Umowa o wolnym handlu między Szwajcarią a Unią Europejską zapewnia bezcłowy przepływ towarów dla oferowanych przez nas artykułów.
 •  Przykład A: Do wysokości przeliczonej sumy (kwota z faktury + koszty wysyłki) wynoszącej 64,87 CHF limit de minimis nie został osiągnięty. Oznacza to, że nie jest wymagany ani podatek obrotowy od importu (EUSt), ani podatek od przekazów pocztowych.
 • Przykład B: Z przeliczonej kwoty całkowitej (kwota z faktury + koszty wysyłki) wynoszącej 64,88 CHF osiągnięto limit de minimis. Oznacza to, że należy zapłacić podatek obrotowy od importu (EUSt) w wysokości 7,7% (tutaj 5,00 CHF) oraz podatek od przekazu pocztowego w wysokości 18,00 CHF.
 • Przykład C: Tylko od przeliczonej sumy (kwota z faktury + koszty wysyłki) wynoszącej 6493,45 CHF należy zapłacić podwyższony podatek od przekazu pocztowego. Oznacza to, że należy zapłacić podatek obrotowy od importu (EUSt) w wysokości 7,7% (tutaj 500,00 CHF) oraz podatek od przekazu pocztowego w wysokości 35,00 CHF.
 
Zwrot towarów ze Szwajcarii

Zwrot towarów ze Szwajcarii jest również prosty i nieskomplikowany, jeśli będziesz przestrzegać następujących ważnych instrukcji:
 • Do przesyłki dołącz kopię faktury wystawionej przez Brettsport.de.
 • Do przesyłki dołącz kopię deklaracji celnej wystawionej przez Brettsport.de.
 • Zaznacz w deklaracji celnej adnotację "towar zwrócony" oraz powód zwrotu, np.
 • W przygotowanej deklaracji celnej wymieniaj tylko nazwy przedmiotów, które rzeczywiście zwracasz.
Ostatnio oglądane