Foiling ze skrzydłem staje się mega trendem w sportach wodnych.

Niskie koszty materiałów i możliwość autodydaktycznego podejścia do tego sportu z prostą deską SUP, bez zagrożenia dla innych i ryzyka poważnych wypadków, jak w przypadku kitesurfingu, sprawiają, że wingsurfing jest interesujący dla wielu początkujących. Ale również entuzjaści sportów wodnych, którzy wywodzą się z surfingu, windsurfingu czy kitesurfingu, uważają ten nowy sport za bardzo interesujący. Zebraliśmy tutaj niezbędne informacje, które możesz wykorzystać, aby skompletować odpowiedni sprzęt do rozpoczęcia pracy.

Przeczytaj nasze zalecenia dotyczące odpowiednich produktów pod artykułami... [czytaj dalej]

Foiling ze skrzydłem staje się mega trendem w sportach wodnych. Niskie koszty materiałów i możliwość autodydaktycznego podejścia do tego sportu z prostą deską SUP, bez zagrożenia dla innych i... dowiedz się więcej »
Zamknij okno

Foiling ze skrzydłem staje się mega trendem w sportach wodnych.

Niskie koszty materiałów i możliwość autodydaktycznego podejścia do tego sportu z prostą deską SUP, bez zagrożenia dla innych i ryzyka poważnych wypadków, jak w przypadku kitesurfingu, sprawiają, że wingsurfing jest interesujący dla wielu początkujących. Ale również entuzjaści sportów wodnych, którzy wywodzą się z surfingu, windsurfingu czy kitesurfingu, uważają ten nowy sport za bardzo interesujący. Zebraliśmy tutaj niezbędne informacje, które możesz wykorzystać, aby skompletować odpowiedni sprzęt do rozpoczęcia pracy.

Przeczytaj nasze zalecenia dotyczące odpowiednich produktów pod artykułami...###

Znajdź odpowiednią deskę do foliowania skrzydeł!

Pytanie, które z pewnością zadaje sobie każdy, kto chce zacząć uprawiać wingfoiling, brzmi: Jakiej deski potrzebuję i jaką folię powinienem wybrać?

W zasadzie zawsze zależy to od twojego doświadczenia, umiejętności, wagi, warunków i ambicji. W poniższym tekście pomożemy ci znaleźć odpowiedni sprzęt, który pozwoli ci łatwo zacząć, a potem szybko się rozwijać.

Po pierwsze, wyróżniamy cztery rodzaje jeźdźców:

Całkowicie początkujący - Jeśli nigdy wcześniej nie uprawiałeś sportów wodnych, uważamy, że jesteś całkowicie początkujący.

Nowicjusz wfoilu - Jeśli jesteś windsurferem, kiteboarderem, surferem lub standup paddlerem, ale nigdy nie jeździłeś na foilu, jesteś nowicjuszem w foilu.

Pre-Foiler - Jeśli już robiłeś foile na windsurfingu, kiteboardzie, desce surfingowej lub SUP-ie, to jesteś w tej grupie.

Skrzydłowy - Jeśli znalazłeś swoją nową pasję i jesteś gotów przenieść ją na wyższy poziom, to jesteś we właściwym miejscu!

Dla każdej z tych grup mamy odpowiednie deski i folie, w zależności od twojej wagi. Przeczytaj paragraf dla swojej grupy: 

CAŁKOWICIE POCZĄTKUJĄCY

Jeśli nie jesteś jeszcze zainteresowany waterboardingiem, ale wingfoiling przykuł twoją uwagę, to mamy dla ciebie dwie rady:

Kup stabilną deskę o dużej wyporności! W poniższej tabeli znajdziesz odpowiednią deskę i odpowiednią folię w zależności od swojej wagi.

Najpierw spróbuj foliować bez wingla. Jeśli znasz kogoś, kto ma łódkę lub skuter wodny, spróbuj dać mu się wciągnąć za łódkę na sesję w spokojny dzień z odpowiednimi instrukcjami. Pół godziny spędzone za łodzią może zadecydować o tym, czy dasz się nabrać na wirusa foliowego, czy też poddasz się po tym, jak spróbujesz i nie uda ci się od razu ze skrzydłem.

Zalecana ochrona: kombinezon z długimi nogawkami, buty neoprenowe, kamizelka chroniąca przed uderzeniami i kask.

Całkowicie początkującyIdealna deska   Alternatywna tablica   Idealna FoliaFolia alternatywna
Waga jeźdźca < 70 kg Sky SUP 6'7" Sky SUP 6'11" Aero High Aspect 1500 Aero Foil 2000 Długi kadłub
Waga jeźdźca 70 - 85 kg Sky SUP 6'7" Sky SUP 6'11" Aero High Aspect 1750 Aero Foil 2000 Długi kadłub
Waga jeźdźca > 85 kg Sky SUP 6'11" Sky SUP 6'7" Aero High Aspect 1750 Aero Foil 2500 Long Fusage

Pełny przegląd znajdziesz w naszym przewodnikupo foliogramach .

FOLIOWY NOWICJUSZ

Jeśli interesujesz się waterboardingiem, masz dużą przewagę nad zupełnie początkującymi, ponieważ potrafisz już odczytywać wiatr i fale oraz rozumieć równowagę na swojej desce. Ale nawet jeśli jesteś dobry w swoim sporcie - zaczniesz od poziomu początkującego ze skrzydłem. Nawet jeśli czujesz się dobrze z wiatrem i bomem w rękach, część związana z foilowaniem jest czymś zupełnie nowym. Niemniej jednak, wraz z doświadczeniem w sportach wodnych, twoja krzywa uczenia się będzie najprawdopodobniej dość stroma, więc nasze zalecenia dla ciebie są nieco mniejsze i bardziej zaawansowane niż zalecenia dla zupełnie początkujących.

Nasza rada nadal brzmi:

Spróbuj najpierw zafoliować najlepiej bez wingla. Jeśli znasz kogoś, kto ma łódź lub skuter wodny, spróbuj w spokojny dzień dać się wciągnąć za łódź na sesję z odpowiednimi instrukcjami. Pół godziny spędzone za łodzią bardzo pomoże ci zrozumieć, co dzieje się pod twoją deską, gdzie stawiasz stopy i jak utrzymać deskę w trybie lotu. Następnie, używając skrzydła jako napędu, będziesz już wiedział, czego się spodziewać i jak reagować, kiedy deska wyjdzie z wody.

Zalecana ochrona: kombinezon z długimi nogawkami, buty neoprenowe, kamizelka chroniąca przed uderzeniami i kask. 

Nowicjusz z foliąIdealna deska   Alternatywna tablica   Idealna FoliaFolia alternatywna
Waga jeźdźca < 70 kg Sky SUP 6'3" Sky SUP 6'7" Aero High Aspect 1500 Aero Foil 2000 Długi kadłub
Waga jeźdźca 70 - 85 kg Sky SUP 6'7" Sky SUP 6'3" Aero High Aspect 1750 Aero Foil 2000 Długi kadłub
Waga jeźdźca > 85 kg Sky SUP 6'7" Sky SUP 6'11" Aero High Aspect 1750 Aero Foil 2000 Długi kadłub

Pełny przegląd znajdziesz w naszym przewodnikupo foliogramach .

PRZEDWIOŚNIE

Byłeś już wcześniej na foliowym pokładzie, więc wiesz, czego się spodziewać. Jeśli pływałeś na SUP-ie lub wave riderze, musisz w zasadzie nauczyć się tylko kontrolować skrzydło, bo reszta (postawa i równowaga) jest prawie taka sama zarówno z, jak i bez skrzydła w ręku. Jeśli uprawiałeś już windsurfing lub kite foiling, musisz nauczyć się wyśrodkowanej postawy, jeśli chcesz jeździć na foilu bez wsparcia balansu, jakim jest windsurfing lub latawiec.

Jeśli liczy się dla ciebie pierwszy upadek, jesteś gotowy do działania. Jeśli jesteś z windsurfingu lub kitingu, mamy dla ciebie następujące wskazówki:

Wywodzisz się z windsurfingu: Sterowanie skrzydłem będzie dla ciebie stosunkowo łatwe, ponieważ nie różni się od łapania wiatru za pomocą żagla windsurfingowego. Postaraj się, aby skrzydło było ustawione pod kątem około 45°, a końcówka bomu znajdowała się nad twoją głową. Twoim głównym zadaniem będzie więc nauczenie się swobodnego balansowania na fokach bez stabilizowania "trzeciej nogi" (masztu).

Jeśli znasz kogoś, kto ma łódź lub skuter wodny, spróbuj w spokojny dzień dać się wciągnąć za łódź na sesję z odpowiednimi instrukcjami. Pół godziny za łodzią bardzo pomoże ci zrozumieć, co dzieje się pod deską, gdzie stawiasz stopy i jak utrzymać deskę w trybie lotu, a  poczujesz różnicę w stosunku do windsurfingu foiling. Kiedy już to zrozumiesz, będziesz gotowy do startu z Wingiem

Jeśli nie masz szans na bycie ciągniętym za łodzią, to od razu spróbuj Skrzydła, ale upewnij się, że nie odchylasz się tak bardzo do tyłu jak w przypadku windsurfingu i utrzymujesz stopy i ciężar ciała w centrum deski.

Pochodzisz z kitingu: Wielu kiterów ma większe problemy z kontrolowaniem skrzydła w porównaniu z windsurfingiem, ponieważ steruje się barem inaczej niż bomem, który przenosi siłę wiatru bezpośrednio do rąk. Jeśli znajdziesz starą deskę windsurfingową ze sztyletem, spróbuj kilku sesji z nią, aby zrozumieć, jak działa skrzydło i jak najefektywniej łapać wiatr, aby uzyskać napęd. Kiedy już zrozumiesz, jak działa Skrzydło, będziesz gotowy do użycia go na swojej folii!

Wstępny zwijaczIdealna tablica   Alternatywna tablica   Idealna FoliaFolia alternatywna
Waga jeźdźca < 70 kg Sky Wing 5'4" Sky SUP 6'3" Aero High Aspect 1250 Aero 1500
Waga jeźdźca 70 - 85 kg Sky SUP 6'3" Sky Wing 5'4" Aero High Aspect 1500 Aero 1500
Waga jeźdźca > 85 kg Sky SUP 6'3" Sky SUP 6'7" Aero High Aspect 1750 Aero Foil 2000 krótki kadłub

Pełny przegląd znajdziesz w naszym przewodnikupo foliogramach .

UZALEŻNIONY OD SKRZYDEŁ

Jesteś gotowy na kolejny poziom! Jesteś w tej grupie, ponieważ masz już za sobą kilka sesji na foil SUP, przeżyłeś swoje pierwsze jibe i tacks na foilu i teraz myślisz, jak miło jest mieć mniej deski do noszenia w powietrzu - a także na plaży ;-) - aby nosić ze sobą mniej desek. Osiągnięcie poziomu grupy Wing-Addict może zająć dni, tygodnie lub kilka miesięcy, w zależności od twoich umiejętności i czasu, który zainwestujesz w to nowe wyzwanie.

Nowy Sky Wing został zaprojektowany specjalnie dla tej grupy i nie tylko. Ponieważ nie musisz uczyć się gry na skrzydle, nie potrzebujesz zbyt wielu wskazówek, ale mimo to chcielibyśmy dać Durowi kilka rad dotyczących rozmiaru deski i znaczenia objętości.

Nie lekceważ znaczenia objętości i pływalności. Jako uzależniony od skrzydeł, prawdopodobnie śledzisz różne kanały dotyczące wing-foilingu, a niektórzy z najlepszych używają desek surf-foil o pojemności mniejszej niż 50 litrów. Jeśli chcesz rozwijać swoje umiejętności w tym kierunku i jeździć tak, jak jeżdżą zawodowcy, musisz pamiętać o trzech kwestiach:

1. Z każdym litrem mniejszej objętości potrzebujesz więcej wiatru, aby ruszyć. Deska, którą właśnie zatapiasz, potrzebuje dużo mocy w skrzydle, żeby się podnieść i wyjść z wody. Trochę więcej objętości robi wielką różnicę w porywistych warunkach lub przy słabym wietrze!

2. Deski, które wpycha się pod wodę, wymagają sporo techniki, żeby z nich wystartować. Większość ludzi, których widzisz na deskach surfingowych, to profesjonaliści lub półprofesjonaliści z innych sportów wodnych lub dyscyplin foilowych, posiadający wyjątkowe umiejętności.

3. Specjalistyczne deski typu wing nie były dostępne do niedawna, więc nawet zawodowcy mieli do wyboru albo pozostać przy SUP foil board, albo radykalnie zejść do surf foil board. Gdyby mieli możliwość wyboru idealnego rozwiązania - wybraliby coś takiego jak Fanatic Sky Wing. Dodatkowa objętość, która utrzymuje cię na powierzchni, może stanowić różnicę między dobrym dniem na foce a zatonięciem i nie wejściem na deskę. 

Uzależniony od skrzydełIdealna tablica   Alternatywna tablica   Idealna FoliaFolia alternatywna
Waga jeźdźca < 70 kg Sky Wing 4'48" Sky Wing 5'0" Aero High Aspect 1250 Aero 1500
Waga jeźdźca 70 - 85 kg Sky Wing 5'0" Sky Wing 5'4" Aero High Aspect 1500 Aero High Aspect 1250
Waga jeźdźca > 85 kg Sky Wing 5'4" Sky Wing 5'0" Aero High Aspect 1750 Aero High Aspect 1500

 Pełny przegląd znajdziesz w naszym przewodnikupo foliogramach .

Zamknij filtr
  •  
z do
Nie znaleziono żadnych wyników dla filtrowania!
Najlepszy sprzedawca

Znajdź odpowiednią deskę do foliowania skrzydeł!

Pytanie, które z pewnością zadaje sobie każdy, kto chce zacząć uprawiać wingfoiling, brzmi: Jakiej deski potrzebuję i jaką folię powinienem wybrać?

W zasadzie zawsze zależy to od twojego doświadczenia, umiejętności, wagi, warunków i ambicji. W poniższym tekście pomożemy ci znaleźć odpowiedni sprzęt, który pozwoli ci łatwo zacząć, a potem szybko się rozwijać.

Po pierwsze, wyróżniamy cztery rodzaje jeźdźców:

Całkowicie początkujący - Jeśli nigdy wcześniej nie uprawiałeś sportów wodnych, uważamy, że jesteś całkowicie początkujący.

Nowicjusz wfoilu - Jeśli jesteś windsurferem, kiteboarderem, surferem lub standup paddlerem, ale nigdy nie jeździłeś na foilu, jesteś nowicjuszem w foilu.

Pre-Foiler - Jeśli już robiłeś foile na windsurfingu, kiteboardzie, desce surfingowej lub SUP-ie, to jesteś w tej grupie.

Skrzydłowy - Jeśli znalazłeś swoją nową pasję i jesteś gotów przenieść ją na wyższy poziom, to jesteś we właściwym miejscu!

Dla każdej z tych grup mamy odpowiednie deski i folie, w zależności od twojej wagi. Przeczytaj paragraf dla swojej grupy: 

CAŁKOWICIE POCZĄTKUJĄCY

Jeśli nie jesteś jeszcze zainteresowany waterboardingiem, ale wingfoiling przykuł twoją uwagę, to mamy dla ciebie dwie rady:

Kup stabilną deskę o dużej wyporności! W poniższej tabeli znajdziesz odpowiednią deskę i odpowiednią folię w zależności od swojej wagi.

Najpierw spróbuj foliować bez wingla. Jeśli znasz kogoś, kto ma łódkę lub skuter wodny, spróbuj dać mu się wciągnąć za łódkę na sesję w spokojny dzień z odpowiednimi instrukcjami. Pół godziny spędzone za łodzią może zadecydować o tym, czy dasz się nabrać na wirusa foliowego, czy też poddasz się po tym, jak spróbujesz i nie uda ci się od razu ze skrzydłem.

Zalecana ochrona: kombinezon z długimi nogawkami, buty neoprenowe, kamizelka chroniąca przed uderzeniami i kask.

Całkowicie początkującyIdealna deska   Alternatywna tablica   Idealna FoliaFolia alternatywna
Waga jeźdźca < 70 kg Sky SUP 6'7" Sky SUP 6'11" Aero High Aspect 1500 Aero Foil 2000 Długi kadłub
Waga jeźdźca 70 - 85 kg Sky SUP 6'7" Sky SUP 6'11" Aero High Aspect 1750 Aero Foil 2000 Długi kadłub
Waga jeźdźca > 85 kg Sky SUP 6'11" Sky SUP 6'7" Aero High Aspect 1750 Aero Foil 2500 Long Fusage

Pełny przegląd znajdziesz w naszym przewodnikupo foliogramach .

FOLIOWY NOWICJUSZ

Jeśli interesujesz się waterboardingiem, masz dużą przewagę nad zupełnie początkującymi, ponieważ potrafisz już odczytywać wiatr i fale oraz rozumieć równowagę na swojej desce. Ale nawet jeśli jesteś dobry w swoim sporcie - zaczniesz od poziomu początkującego ze skrzydłem. Nawet jeśli czujesz się dobrze z wiatrem i bomem w rękach, część związana z foilowaniem jest czymś zupełnie nowym. Niemniej jednak, wraz z doświadczeniem w sportach wodnych, twoja krzywa uczenia się będzie najprawdopodobniej dość stroma, więc nasze zalecenia dla ciebie są nieco mniejsze i bardziej zaawansowane niż zalecenia dla zupełnie początkujących.

Nasza rada nadal brzmi:

Spróbuj najpierw zafoliować najlepiej bez wingla. Jeśli znasz kogoś, kto ma łódź lub skuter wodny, spróbuj w spokojny dzień dać się wciągnąć za łódź na sesję z odpowiednimi instrukcjami. Pół godziny spędzone za łodzią bardzo pomoże ci zrozumieć, co dzieje się pod twoją deską, gdzie stawiasz stopy i jak utrzymać deskę w trybie lotu. Następnie, używając skrzydła jako napędu, będziesz już wiedział, czego się spodziewać i jak reagować, kiedy deska wyjdzie z wody.

Zalecana ochrona: kombinezon z długimi nogawkami, buty neoprenowe, kamizelka chroniąca przed uderzeniami i kask. 

Nowicjusz z foliąIdealna deska   Alternatywna tablica   Idealna FoliaFolia alternatywna
Waga jeźdźca < 70 kg Sky SUP 6'3" Sky SUP 6'7" Aero High Aspect 1500 Aero Foil 2000 Długi kadłub
Waga jeźdźca 70 - 85 kg Sky SUP 6'7" Sky SUP 6'3" Aero High Aspect 1750 Aero Foil 2000 Długi kadłub
Waga jeźdźca > 85 kg Sky SUP 6'7" Sky SUP 6'11" Aero High Aspect 1750 Aero Foil 2000 Długi kadłub

Pełny przegląd znajdziesz w naszym przewodnikupo foliogramach .

PRZEDWIOŚNIE

Byłeś już wcześniej na foliowym pokładzie, więc wiesz, czego się spodziewać. Jeśli pływałeś na SUP-ie lub wave riderze, musisz w zasadzie nauczyć się tylko kontrolować skrzydło, bo reszta (postawa i równowaga) jest prawie taka sama zarówno z, jak i bez skrzydła w ręku. Jeśli uprawiałeś już windsurfing lub kite foiling, musisz nauczyć się wyśrodkowanej postawy, jeśli chcesz jeździć na foilu bez wsparcia balansu, jakim jest windsurfing lub latawiec.

Jeśli liczy się dla ciebie pierwszy upadek, jesteś gotowy do działania. Jeśli jesteś z windsurfingu lub kitingu, mamy dla ciebie następujące wskazówki:

Wywodzisz się z windsurfingu: Sterowanie skrzydłem będzie dla ciebie stosunkowo łatwe, ponieważ nie różni się od łapania wiatru za pomocą żagla windsurfingowego. Postaraj się, aby skrzydło było ustawione pod kątem około 45°, a końcówka bomu znajdowała się nad twoją głową. Twoim głównym zadaniem będzie więc nauczenie się swobodnego balansowania na fokach bez stabilizowania "trzeciej nogi" (masztu).

Jeśli znasz kogoś, kto ma łódź lub skuter wodny, spróbuj w spokojny dzień dać się wciągnąć za łódź na sesję z odpowiednimi instrukcjami. Pół godziny za łodzią bardzo pomoże ci zrozumieć, co dzieje się pod deską, gdzie stawiasz stopy i jak utrzymać deskę w trybie lotu, a  poczujesz różnicę w stosunku do windsurfingu foiling. Kiedy już to zrozumiesz, będziesz gotowy do startu z Wingiem

Jeśli nie masz szans na bycie ciągniętym za łodzią, to od razu spróbuj Skrzydła, ale upewnij się, że nie odchylasz się tak bardzo do tyłu jak w przypadku windsurfingu i utrzymujesz stopy i ciężar ciała w centrum deski.

Pochodzisz z kitingu: Wielu kiterów ma większe problemy z kontrolowaniem skrzydła w porównaniu z windsurfingiem, ponieważ steruje się barem inaczej niż bomem, który przenosi siłę wiatru bezpośrednio do rąk. Jeśli znajdziesz starą deskę windsurfingową ze sztyletem, spróbuj kilku sesji z nią, aby zrozumieć, jak działa skrzydło i jak najefektywniej łapać wiatr, aby uzyskać napęd. Kiedy już zrozumiesz, jak działa Skrzydło, będziesz gotowy do użycia go na swojej folii!

Wstępny zwijaczIdealna tablica   Alternatywna tablica   Idealna FoliaFolia alternatywna
Waga jeźdźca < 70 kg Sky Wing 5'4" Sky SUP 6'3" Aero High Aspect 1250 Aero 1500
Waga jeźdźca 70 - 85 kg Sky SUP 6'3" Sky Wing 5'4" Aero High Aspect 1500 Aero 1500
Waga jeźdźca > 85 kg Sky SUP 6'3" Sky SUP 6'7" Aero High Aspect 1750 Aero Foil 2000 krótki kadłub

Pełny przegląd znajdziesz w naszym przewodnikupo foliogramach .

UZALEŻNIONY OD SKRZYDEŁ

Jesteś gotowy na kolejny poziom! Jesteś w tej grupie, ponieważ masz już za sobą kilka sesji na foil SUP, przeżyłeś swoje pierwsze jibe i tacks na foilu i teraz myślisz, jak miło jest mieć mniej deski do noszenia w powietrzu - a także na plaży ;-) - aby nosić ze sobą mniej desek. Osiągnięcie poziomu grupy Wing-Addict może zająć dni, tygodnie lub kilka miesięcy, w zależności od twoich umiejętności i czasu, który zainwestujesz w to nowe wyzwanie.

Nowy Sky Wing został zaprojektowany specjalnie dla tej grupy i nie tylko. Ponieważ nie musisz uczyć się gry na skrzydle, nie potrzebujesz zbyt wielu wskazówek, ale mimo to chcielibyśmy dać Durowi kilka rad dotyczących rozmiaru deski i znaczenia objętości.

Nie lekceważ znaczenia objętości i pływalności. Jako uzależniony od skrzydeł, prawdopodobnie śledzisz różne kanały dotyczące wing-foilingu, a niektórzy z najlepszych używają desek surf-foil o pojemności mniejszej niż 50 litrów. Jeśli chcesz rozwijać swoje umiejętności w tym kierunku i jeździć tak, jak jeżdżą zawodowcy, musisz pamiętać o trzech kwestiach:

1. Z każdym litrem mniejszej objętości potrzebujesz więcej wiatru, aby ruszyć. Deska, którą właśnie zatapiasz, potrzebuje dużo mocy w skrzydle, żeby się podnieść i wyjść z wody. Trochę więcej objętości robi wielką różnicę w porywistych warunkach lub przy słabym wietrze!

2. Deski, które wpycha się pod wodę, wymagają sporo techniki, żeby z nich wystartować. Większość ludzi, których widzisz na deskach surfingowych, to profesjonaliści lub półprofesjonaliści z innych sportów wodnych lub dyscyplin foilowych, posiadający wyjątkowe umiejętności.

3. Specjalistyczne deski typu wing nie były dostępne do niedawna, więc nawet zawodowcy mieli do wyboru albo pozostać przy SUP foil board, albo radykalnie zejść do surf foil board. Gdyby mieli możliwość wyboru idealnego rozwiązania - wybraliby coś takiego jak Fanatic Sky Wing. Dodatkowa objętość, która utrzymuje cię na powierzchni, może stanowić różnicę między dobrym dniem na foce a zatonięciem i nie wejściem na deskę. 

Uzależniony od skrzydełIdealna tablica   Alternatywna tablica   Idealna FoliaFolia alternatywna
Waga jeźdźca < 70 kg Sky Wing 4'48" Sky Wing 5'0" Aero High Aspect 1250 Aero 1500
Waga jeźdźca 70 - 85 kg Sky Wing 5'0" Sky Wing 5'4" Aero High Aspect 1500 Aero High Aspect 1250
Waga jeźdźca > 85 kg Sky Wing 5'4" Sky Wing 5'0" Aero High Aspect 1750 Aero High Aspect 1500

 Pełny przegląd znajdziesz w naszym przewodnikupo foliogramach .

Ostatnio oglądane