Onewheel Pinta X

Pinta X: Maksymalna radość z jazdy

Szukasz nowych wrażeń na drodze? Dzięki Onewheel doświadczysz niezrównanych wrażeń z jazdy. Podobnie jak podczas jazdy na fali na desce surfingowej lub na snowboardzie w miękkim puchu, możesz jeździć swoim Onewheel po ulicach przez cały rok. Niezależnie od tego, czy chodzi o drogę do pracy, czy o jazdę w terenie, Pint X firmy Future Motion dostosuje się do Twoich potrzeb. 

[czytaj dalej]

Pinta X: Maksymalna radość z jazdy Szukasz nowych wrażeń na drodze? Dzięki Onewheel doświadczysz niezrównanych wrażeń z jazdy. Podobnie jak podczas jazdy na fali na desce surfingowej lub na... dowiedz się więcej »
Zamknij okno
Onewheel Pinta X

Pinta X: Maksymalna radość z jazdy

Szukasz nowych wrażeń na drodze? Dzięki Onewheel doświadczysz niezrównanych wrażeń z jazdy. Podobnie jak podczas jazdy na fali na desce surfingowej lub na snowboardzie w miękkim puchu, możesz jeździć swoim Onewheel po ulicach przez cały rok. Niezależnie od tego, czy chodzi o drogę do pracy, czy o jazdę w terenie, Pint X firmy Future Motion dostosuje się do Twoich potrzeb. 

###

Mocne stronyPint X z 750-watowym silnikiem bezszczotkowym Hypercore™ jest gotowy do jazdy z prędkością do 29 km/h.
Extended-RangeUzyskaj 29 km zasięgu na jednym ładowaniu. Wolność to dobre uczucie...
Any-TerrainJeździj na asfalcie, trawie, żwirze, kamykach, a nawet na plaży. To wyjątkowe uczucie Cię zaskoczy.
 

Mała

Przy długości zaledwie 69 cm Onewheel Pint X pasuje do Twojego życia. Zabierz go ze sobą do autobusu, połóż obok siebie w kawiarni lub schowaj pod biurkiem.

 
 
 
 

Podręczna strona

 

Wyposażony w zintegrowaną rączkę magnetofonową, możesz zabrać tę maszynę do palenia ze sobą wszędzie.

Podświetlana strona

Pint X ma wbudowany w przedni podnóżek pasek świetlny, który służy do wyświetlania wskaźnika Sense Pad, monitorowania baterii i komunikatów ostrzegawczych podczas jazdy.
Wygląda też niezwykle fajnie :)

Szybka nauka

Łatwiejszy demontaż. Pint X ma prostą metodę zsiadania Simplestop, która pozwala nowym jeźdźcom szybko nauczyć się jeździć i zawsze czuć się bezpiecznie.

Zrób z tego swoje własne Onewheel

Kolorowe błotniki, zderzaki i uchwyty, podkładki pod stopy Surestance, Ultracharger i wiele innych. Spraw, by Kufel X stał się twoim osobistym oryginałem.

Skonfiguruj swój Pint X!

Cechy i specyfikacje

Pint X ma do zaoferowania więcej niż tylko duże koło w środku. Jest to wysoce zintegrowany element zaawansowanej technologicznie maszyny, który ma o wiele więcej funkcji niż wydaje się na pierwszy rzut oka.

Najważniejsze cechy:

ZasięgPrędkość maksymalnaCzas ładowania
19-29 kilometrów 29 km/h 225 minut do pełnego naładowania
 110 minut z opcjonalną ładowarką pintową

Szczegóły techniczne:

 • Silnik: 750W Hypercore® Silnik piasty
 • Bateria: NMC
 • Czujniki: półprzewodnikowe MEMS 6-DOF
 • Opony: 10,5in x 4,5-6in Onewheel
 • Maksymalny kąt pochylenia: >30 stopni
 • Wymiary: 222 mm x 266 mm x 689 mm
 • Waga: 12,25 kg

Produkt z przyszłości

Po ośmiu latach majsterkowania Kyle Doerksen zaprezentował w 2014 roku pierwsze Onewheel. Kto nie pamięta scen z "Powrotu do przyszłości", w których Marty McFly unosił się na hoverboardzie po ulicach. Podczas gdy wtedy na zwykłej deskorolce używano drutów, które zostały zamazane wraz z kółkami na potrzeby filmu, dziś jazda na Onewheel jest bardzo bliska unoszeniu się w powietrzu. 

Jak jeździć na kuflu X

Dobrze wyważony, wchodzisz na deskę najpierw tylną stopą, po czym pociągasz za sobą przednią stopę i w ten sposób aktywujesz dwa czujniki w footpadzie, które uruchamiają deskę. Kiedy Pint X znajduje się w pozycji poziomej, włącza się silnik, który zapewnia, że deska zawsze pozostaje w pozycji poziomej. W teorii jazda na desce jest dość łatwa. Jeśli postawisz ciężar ciała na  lewej stopie, deska przyspiesza w lewo, jeśli postawisz ciężar ciała na drugiej stopie, Pint X najpierw hamuje, a potem przyspiesza w drugą stronę. Im bardziej przesuwasz ciężar ciała, tym silniejszy jest efekt przyspieszenia lub hamowania. Skręty wykonuje się w sposób podobny do jazdy na deskorolce, naciskając na pięty lub palce.

Jeśli aktywowałeś funkcję prostego zatrzymania i bardzo powoli zmienisz kierunek jazdy na wsteczny, silnik się zatrzyma. Tylna część deski jest obniżona i można z niej wygodnie zejść. 

Pint X w skrócie

Najpopularniejszym obecnie kołem Onewheel jest Pint X. Przedstawimy ci jego główne cechy:

Pint X to jeden z najnowszych modeli firmy Future Motion. Posiada opcję Simple Stop, która ułatwia naukę wsiadania i wysiadania. Jeśli chcesz pokonywać tylko krótkie dystanse, znalazłeś właściwy model.  Pint X ma zasięg do 19 - 29 kilometrów przy prędkości maksymalnej 29 km/h. Zbliża się do danych dotyczących wydajności Onewheel+ XR. 

Cechy Onewheel Pint X

Zasięg w km 19 - 29
Prędkość maksymalna w km/h 29
Waga w kg 12,25
Silnik silnik 750W Hypercore® Hub
Koło 10,5 x 4,5-6 in
Czas ładowania w min 50 (szybki) / 120 (konwencjonalny)
Wymiary w mm 222 x 266 x 689
Kąt nachylenia + 30 stopni
Oświetlenie Do przodu i do tyłu
Simplestop Tak
Zintegrowany uchwyt do przenoszenia Tak

Różne tryby jazdy 

Niezależnie od tego, czy chcesz osiągnąć prędkość, czy zrelaksować się - możesz ustawić Digital Shape za pomocą aplikacji na smartfonie i cieszyć się jazdą na Onewheel. Szybki rower jednośladowy oferuje kilka różnic.

Pinta X

 • Redwood: tryb dla początkujących do 19 km/h
 • Pacyfik: Na wąskie uliczki do 29 km/h
 • W górę: Maksymalnie 29 km/h na wzniesieniach
 • Skyline: Agresywna jazda na drodze i w terenie z prędkością 26 km/h

Aplikacja na smartfona dla Pint X pozwala nie tylko wybrać tryb jazdy. Możesz też używać go do monitorowania swojego Onewheela, a następnie przeglądać swoje trasy lub oglądać światowy ranking. Jeśli po raz pierwszy próbujesz swoich sił na planszy, znajdziesz tu wiele filmów instruktażowych.

Połącz i kontroluj

Synchronizacja z deską za pomocą aplikacji Onewheel. Dostosuj styl jazdy na swojej desce, sprawdź stan baterii, połącz się z przyjaciółmi i nie tylko.

Krótko i słodko: pierwsze kroki na Pint X

Elektromobilność nabiera rozpędu także w Europie. Oprócz skuterów elektrycznych na ulicach można spotkać także jednokołowce. To, co wygląda na swobodne i łatwe, wymaga trochę praktyki, zwłaszcza na początku. Pokażemy ci pierwsze kroki. 

Pierwszy start

Zanim wyruszysz w drogę, Twój Onewheel powinien być oczywiście bezpiecznie złożony, a aplikacja załadowana na Twój smartfon. Załóż też sprzęt ochronny - ochraniacze i kask. Trampki są idealne do jazdy. Podobnie jak w przypadku jazdy na łyżwach czy snowboardzie, musisz wybrać stopę, która znajduje się z przodu deski. Aby się o tym przekonać, poproś przyjaciela, aby popchnął Cię od tyłu. Stopa, którą się odpychasz, to noga prowadząca. 

 • Regularnie: prawa stopa
 • Goofy: lewa stopa

Teraz naciśnij przycisk zasilania. Twój kumpel może pomóc ci wejść na górę, stojąc naprzeciwko ciebie i trzymając się za ramiona. Teraz umieść swoją silną stopę na tylnej części kufla X, który nadal leży na ziemi. Teraz wejdź drugą nogą na przednią część i spróbuj utrzymać równowagę. Gdy to zrobisz, silnik już się włączy. Przesuwając się lekko do przodu, zyskasz prędkość. Jeżeli pochylisz się do tyłu, będziesz powoli zwalniać. Jeśli przeniesiesz ciężar ciała bardziej na tylną stopę, możesz również jechać do tyłu, w zależności od ustawienia (SimpleStop). Jeśli jesteś pewny siebie w obu kierunkach, możesz bardziej obciążyć pięty lub palce, aby rzeźbić. 

Utrzymywanie równowagi

Na początku wydaje się, że utrzymanie równowagi na jednokołowcu jest trudne. Ale nie krępuj się, elektronika zadba o to, żebyś się nie przewrócił. Można to porównać do technologii Segway. Nie musisz więc samodzielnie utrzymywać równowagi na kole, jak w przypadku deski do balansowania. Jednak przy pierwszym wypróbowaniu Onewheel nadal będzie wydawał się trochę niestabilny, ponieważ mimo że system elektroniczny balansuje cię w kierunku jazdy, nadal musisz utrzymywać równowagę w poprzek deski i sterować nią, przenosząc ciężar ciała z pięt na palce. W przypadku Onewheel Pint X wymaga to pewnego treningu. 

Jak wszędzie, równowaga na Onewheel to tylko kwestia praktyki. Po kilku godzinach lub dniach nogi przestaną się trząść i możesz spokojnie spędzić cały dzień na Onewheel, nie martwiąc się aktywnie o utrzymanie równowagi. Tak jak w przypadku jazdy na rowerze, w końcu wszystko dzieje się samo i staje się naturalne. 

Wysiądź bezpiecznie

Aby zejść z Kufla X, możesz skoczyć. Powolne zwalnianie poprzez przeniesienie na tylną nogę zmniejsza prędkość deski. Podczas skoku używaj obu nóg jednocześnie, aby uniknąć niezamierzonego przyspieszenia deski przed zjazdem z powodu nierównomiernego przesunięcia ciężaru. Jest to łatwiejsze dzięki trybowi Simple-Stop, który możesz aktywować za pomocą aplikacji: Zamiast jeździć do tyłu, deska wyłącza się przy obciążeniu w przeciwnym kierunku i uwalnia cię z trybu jazdy zrównoważonej,

Jeśli masz trochę więcej doświadczenia z Onewheel, możesz podnieść piętę na przedniej części deski, aby ją wyłączyć. Kiedy już to zrobisz, możesz wyłączyć funkcję Prostego Zatrzymania i jeździć na Pint X do przodu i do tyłu, tak jak chcesz.

Funkcja Simple Stop reaguje, gdy powoli przyspieszasz w przeciwnym kierunku. Jeśli mocno przesuniesz ciężar ciała w przeciwnym kierunku, możesz również pominąć funkcję Simple Stop i jechać do tyłu mimo jej działania. 

FAQ Pinta X

Co to jest Onewheel?

Onewheel to jednokołowa deskorolka napędzana silnikiem zintegrowanym z kołem, która umożliwia poruszanie się po drogach i lekkim terenie. Duże koło jest pośrodku, Twoje nogi są po prawej i lewej stronie koła. Onewheel należy do klasy pojazdów zrównoważonych, podobnych do bardziej znanych Segway'ów.

Jak szybki jest Pint X?

Onewheel Pint X osiąga prędkość 29 km/h. Jest to wystarczająca prędkość do poruszania się po mieście. To wystarczająco szybko, abyś mógł dotrzeć do celu w rozsądnym czasie. 29 km/h to prędkość, na którą nie odważy się większość rowerzystów.

Jaki jest zasięg kufla X?

W zależności od modelu masz do dyspozycji różne zakresy. Onewheel Pint X może przejechać od 19 do 29 kilometrów na jednym ładowaniu, w zależności od sposobu jazdy. Dzięki drugiemu zasilaczowi możesz ładować Pint X np. w pracy. Zasięg dojazdu do miejsca pracy wynosi więc około 25 km. To wystarczy nawet w dużych miastach, takich jak Berlin, gdzie można doskonale połączyć Onewheel z transportem publicznym, a następnie pokonać pierwsze i ostatnie metry na Onewheel. Dzięki tej kombinacji w większości przypadków jesteś znacznie szybszy niż w samochodzie,

Jak łatwo jest nauczyć się jeździć na Onewheel?

Tak jak w przypadku każdego sportu, potrzeba kilku godzin lub dni, aż nabierzesz wprawy. Elektronika Onewheel pozwala ci utrzymać równowagę. Po krótkim czasie ruszanie i hamowanie jest intuicyjne. 

Czy zawodnikom z deską łatwiej jest jeździć na Pint X?

Technika jazdy na Pint X różni się nieco od takich sportów jak surfing, snowboard, kitesurfing czy longboard. Oczywiście musisz być sprawny fizycznie i mieć dobry zmysł równowagi. Oba te elementy pomogą ci szybko zapoznać się z Onewheel. Kiedy opanujesz technikę, wrażenia z jazdy na Onewheel będą przypominać jazdę na snowboardzie w puchu.

Jakiego sprzętu ochronnego potrzebuję?

Aby zapobiec urazom, warto mieć kask oraz ochraniacze na kolana i łokcie. Ponadto ślizgacze na dłoniach i ochraniacze na nadgarstki chronią przed urazami w razie upadku. 

O FUTURE MOTION INC.

Marzeniem Future Motion było, abyś mógł przeżyć większe przygody, zrobić więcej, pojechać dalej lub sprawić, byś używał swojego Onewheel jako głównego pojazdu. Dzięki Onewheel Pint X przedsiębiorcy jeszcze bardziej zbliżyli się do osiągnięcia tego celu.

Założona w 2013 roku firma Future Motion ma na celu projektowanie i rozwijanie inspirujących pojazdów, które łączą elegancką formę z niezrównaną funkcjonalnością. Najnowszy produkt firmy Future Motion - Onewheel Pint X - jest przykładem zaangażowania w tworzenie produktów łączących rekreację i transport.

logo górne

Produkty Future Motion są chronione ponad 37 patentami wydanymi w USA i na świecie. Pamiętaj, aby kupić oryginalne koło Onewheel od zaufanego sprzedawcy. Istnieje wiele nielegalnych kopii, które są wyposażone w tanie baterie, aby móc je oferować po niższej cenie. Istnieje duże ryzyko obrażeń i pożaru!

Zamknij filtr
Najlepszy sprzedawca

Mocne stronyPint X z 750-watowym silnikiem bezszczotkowym Hypercore™ jest gotowy do jazdy z prędkością do 29 km/h.
Extended-RangeUzyskaj 29 km zasięgu na jednym ładowaniu. Wolność to dobre uczucie...
Any-TerrainJeździj na asfalcie, trawie, żwirze, kamykach, a nawet na plaży. To wyjątkowe uczucie Cię zaskoczy.
 

Mała

Przy długości zaledwie 69 cm Onewheel Pint X pasuje do Twojego życia. Zabierz go ze sobą do autobusu, połóż obok siebie w kawiarni lub schowaj pod biurkiem.

 
 
 
 

Podręczna strona

 

Wyposażony w zintegrowaną rączkę magnetofonową, możesz zabrać tę maszynę do palenia ze sobą wszędzie.

Podświetlana strona

Pint X ma wbudowany w przedni podnóżek pasek świetlny, który służy do wyświetlania wskaźnika Sense Pad, monitorowania baterii i komunikatów ostrzegawczych podczas jazdy.
Wygląda też niezwykle fajnie :)

Szybka nauka

Łatwiejszy demontaż. Pint X ma prostą metodę zsiadania Simplestop, która pozwala nowym jeźdźcom szybko nauczyć się jeździć i zawsze czuć się bezpiecznie.

Zrób z tego swoje własne Onewheel

Kolorowe błotniki, zderzaki i uchwyty, podkładki pod stopy Surestance, Ultracharger i wiele innych. Spraw, by Kufel X stał się twoim osobistym oryginałem.

Skonfiguruj swój Pint X!

Cechy i specyfikacje

Pint X ma do zaoferowania więcej niż tylko duże koło w środku. Jest to wysoce zintegrowany element zaawansowanej technologicznie maszyny, który ma o wiele więcej funkcji niż wydaje się na pierwszy rzut oka.

Najważniejsze cechy:

ZasięgPrędkość maksymalnaCzas ładowania
19-29 kilometrów 29 km/h 225 minut do pełnego naładowania
 110 minut z opcjonalną ładowarką pintową

Szczegóły techniczne:

 • Silnik: 750W Hypercore® Silnik piasty
 • Bateria: NMC
 • Czujniki: półprzewodnikowe MEMS 6-DOF
 • Opony: 10,5in x 4,5-6in Onewheel
 • Maksymalny kąt pochylenia: >30 stopni
 • Wymiary: 222 mm x 266 mm x 689 mm
 • Waga: 12,25 kg

Produkt z przyszłości

Po ośmiu latach majsterkowania Kyle Doerksen zaprezentował w 2014 roku pierwsze Onewheel. Kto nie pamięta scen z "Powrotu do przyszłości", w których Marty McFly unosił się na hoverboardzie po ulicach. Podczas gdy wtedy na zwykłej deskorolce używano drutów, które zostały zamazane wraz z kółkami na potrzeby filmu, dziś jazda na Onewheel jest bardzo bliska unoszeniu się w powietrzu. 

Jak jeździć na kuflu X

Dobrze wyważony, wchodzisz na deskę najpierw tylną stopą, po czym pociągasz za sobą przednią stopę i w ten sposób aktywujesz dwa czujniki w footpadzie, które uruchamiają deskę. Kiedy Pint X znajduje się w pozycji poziomej, włącza się silnik, który zapewnia, że deska zawsze pozostaje w pozycji poziomej. W teorii jazda na desce jest dość łatwa. Jeśli postawisz ciężar ciała na  lewej stopie, deska przyspiesza w lewo, jeśli postawisz ciężar ciała na drugiej stopie, Pint X najpierw hamuje, a potem przyspiesza w drugą stronę. Im bardziej przesuwasz ciężar ciała, tym silniejszy jest efekt przyspieszenia lub hamowania. Skręty wykonuje się w sposób podobny do jazdy na deskorolce, naciskając na pięty lub palce.

Jeśli aktywowałeś funkcję prostego zatrzymania i bardzo powoli zmienisz kierunek jazdy na wsteczny, silnik się zatrzyma. Tylna część deski jest obniżona i można z niej wygodnie zejść. 

Pint X w skrócie

Najpopularniejszym obecnie kołem Onewheel jest Pint X. Przedstawimy ci jego główne cechy:

Pint X to jeden z najnowszych modeli firmy Future Motion. Posiada opcję Simple Stop, która ułatwia naukę wsiadania i wysiadania. Jeśli chcesz pokonywać tylko krótkie dystanse, znalazłeś właściwy model.  Pint X ma zasięg do 19 - 29 kilometrów przy prędkości maksymalnej 29 km/h. Zbliża się do danych dotyczących wydajności Onewheel+ XR. 

Cechy Onewheel Pint X

Zasięg w km 19 - 29
Prędkość maksymalna w km/h 29
Waga w kg 12,25
Silnik silnik 750W Hypercore® Hub
Koło 10,5 x 4,5-6 in
Czas ładowania w min 50 (szybki) / 120 (konwencjonalny)
Wymiary w mm 222 x 266 x 689
Kąt nachylenia + 30 stopni
Oświetlenie Do przodu i do tyłu
Simplestop Tak
Zintegrowany uchwyt do przenoszenia Tak

Różne tryby jazdy 

Niezależnie od tego, czy chcesz osiągnąć prędkość, czy zrelaksować się - możesz ustawić Digital Shape za pomocą aplikacji na smartfonie i cieszyć się jazdą na Onewheel. Szybki rower jednośladowy oferuje kilka różnic.

Pinta X

 • Redwood: tryb dla początkujących do 19 km/h
 • Pacyfik: Na wąskie uliczki do 29 km/h
 • W górę: Maksymalnie 29 km/h na wzniesieniach
 • Skyline: Agresywna jazda na drodze i w terenie z prędkością 26 km/h

Aplikacja na smartfona dla Pint X pozwala nie tylko wybrać tryb jazdy. Możesz też używać go do monitorowania swojego Onewheela, a następnie przeglądać swoje trasy lub oglądać światowy ranking. Jeśli po raz pierwszy próbujesz swoich sił na planszy, znajdziesz tu wiele filmów instruktażowych.

Połącz i kontroluj

Synchronizacja z deską za pomocą aplikacji Onewheel. Dostosuj styl jazdy na swojej desce, sprawdź stan baterii, połącz się z przyjaciółmi i nie tylko.

Krótko i słodko: pierwsze kroki na Pint X

Elektromobilność nabiera rozpędu także w Europie. Oprócz skuterów elektrycznych na ulicach można spotkać także jednokołowce. To, co wygląda na swobodne i łatwe, wymaga trochę praktyki, zwłaszcza na początku. Pokażemy ci pierwsze kroki. 

Pierwszy start

Zanim wyruszysz w drogę, Twój Onewheel powinien być oczywiście bezpiecznie złożony, a aplikacja załadowana na Twój smartfon. Załóż też sprzęt ochronny - ochraniacze i kask. Trampki są idealne do jazdy. Podobnie jak w przypadku jazdy na łyżwach czy snowboardzie, musisz wybrać stopę, która znajduje się z przodu deski. Aby się o tym przekonać, poproś przyjaciela, aby popchnął Cię od tyłu. Stopa, którą się odpychasz, to noga prowadząca. 

 • Regularnie: prawa stopa
 • Goofy: lewa stopa

Teraz naciśnij przycisk zasilania. Twój kumpel może pomóc ci wejść na górę, stojąc naprzeciwko ciebie i trzymając się za ramiona. Teraz umieść swoją silną stopę na tylnej części kufla X, który nadal leży na ziemi. Teraz wejdź drugą nogą na przednią część i spróbuj utrzymać równowagę. Gdy to zrobisz, silnik już się włączy. Przesuwając się lekko do przodu, zyskasz prędkość. Jeżeli pochylisz się do tyłu, będziesz powoli zwalniać. Jeśli przeniesiesz ciężar ciała bardziej na tylną stopę, możesz również jechać do tyłu, w zależności od ustawienia (SimpleStop). Jeśli jesteś pewny siebie w obu kierunkach, możesz bardziej obciążyć pięty lub palce, aby rzeźbić. 

Utrzymywanie równowagi

Na początku wydaje się, że utrzymanie równowagi na jednokołowcu jest trudne. Ale nie krępuj się, elektronika zadba o to, żebyś się nie przewrócił. Można to porównać do technologii Segway. Nie musisz więc samodzielnie utrzymywać równowagi na kole, jak w przypadku deski do balansowania. Jednak przy pierwszym wypróbowaniu Onewheel nadal będzie wydawał się trochę niestabilny, ponieważ mimo że system elektroniczny balansuje cię w kierunku jazdy, nadal musisz utrzymywać równowagę w poprzek deski i sterować nią, przenosząc ciężar ciała z pięt na palce. W przypadku Onewheel Pint X wymaga to pewnego treningu. 

Jak wszędzie, równowaga na Onewheel to tylko kwestia praktyki. Po kilku godzinach lub dniach nogi przestaną się trząść i możesz spokojnie spędzić cały dzień na Onewheel, nie martwiąc się aktywnie o utrzymanie równowagi. Tak jak w przypadku jazdy na rowerze, w końcu wszystko dzieje się samo i staje się naturalne. 

Wysiądź bezpiecznie

Aby zejść z Kufla X, możesz skoczyć. Powolne zwalnianie poprzez przeniesienie na tylną nogę zmniejsza prędkość deski. Podczas skoku używaj obu nóg jednocześnie, aby uniknąć niezamierzonego przyspieszenia deski przed zjazdem z powodu nierównomiernego przesunięcia ciężaru. Jest to łatwiejsze dzięki trybowi Simple-Stop, który możesz aktywować za pomocą aplikacji: Zamiast jeździć do tyłu, deska wyłącza się przy obciążeniu w przeciwnym kierunku i uwalnia cię z trybu jazdy zrównoważonej,

Jeśli masz trochę więcej doświadczenia z Onewheel, możesz podnieść piętę na przedniej części deski, aby ją wyłączyć. Kiedy już to zrobisz, możesz wyłączyć funkcję Prostego Zatrzymania i jeździć na Pint X do przodu i do tyłu, tak jak chcesz.

Funkcja Simple Stop reaguje, gdy powoli przyspieszasz w przeciwnym kierunku. Jeśli mocno przesuniesz ciężar ciała w przeciwnym kierunku, możesz również pominąć funkcję Simple Stop i jechać do tyłu mimo jej działania. 

FAQ Pinta X

Co to jest Onewheel?

Onewheel to jednokołowa deskorolka napędzana silnikiem zintegrowanym z kołem, która umożliwia poruszanie się po drogach i lekkim terenie. Duże koło jest pośrodku, Twoje nogi są po prawej i lewej stronie koła. Onewheel należy do klasy pojazdów zrównoważonych, podobnych do bardziej znanych Segway'ów.

Jak szybki jest Pint X?

Onewheel Pint X osiąga prędkość 29 km/h. Jest to wystarczająca prędkość do poruszania się po mieście. To wystarczająco szybko, abyś mógł dotrzeć do celu w rozsądnym czasie. 29 km/h to prędkość, na którą nie odważy się większość rowerzystów.

Jaki jest zasięg kufla X?

W zależności od modelu masz do dyspozycji różne zakresy. Onewheel Pint X może przejechać od 19 do 29 kilometrów na jednym ładowaniu, w zależności od sposobu jazdy. Dzięki drugiemu zasilaczowi możesz ładować Pint X np. w pracy. Zasięg dojazdu do miejsca pracy wynosi więc około 25 km. To wystarczy nawet w dużych miastach, takich jak Berlin, gdzie można doskonale połączyć Onewheel z transportem publicznym, a następnie pokonać pierwsze i ostatnie metry na Onewheel. Dzięki tej kombinacji w większości przypadków jesteś znacznie szybszy niż w samochodzie,

Jak łatwo jest nauczyć się jeździć na Onewheel?

Tak jak w przypadku każdego sportu, potrzeba kilku godzin lub dni, aż nabierzesz wprawy. Elektronika Onewheel pozwala ci utrzymać równowagę. Po krótkim czasie ruszanie i hamowanie jest intuicyjne. 

Czy zawodnikom z deską łatwiej jest jeździć na Pint X?

Technika jazdy na Pint X różni się nieco od takich sportów jak surfing, snowboard, kitesurfing czy longboard. Oczywiście musisz być sprawny fizycznie i mieć dobry zmysł równowagi. Oba te elementy pomogą ci szybko zapoznać się z Onewheel. Kiedy opanujesz technikę, wrażenia z jazdy na Onewheel będą przypominać jazdę na snowboardzie w puchu.

Jakiego sprzętu ochronnego potrzebuję?

Aby zapobiec urazom, warto mieć kask oraz ochraniacze na kolana i łokcie. Ponadto ślizgacze na dłoniach i ochraniacze na nadgarstki chronią przed urazami w razie upadku. 

O FUTURE MOTION INC.

Marzeniem Future Motion było, abyś mógł przeżyć większe przygody, zrobić więcej, pojechać dalej lub sprawić, byś używał swojego Onewheel jako głównego pojazdu. Dzięki Onewheel Pint X przedsiębiorcy jeszcze bardziej zbliżyli się do osiągnięcia tego celu.

Założona w 2013 roku firma Future Motion ma na celu projektowanie i rozwijanie inspirujących pojazdów, które łączą elegancką formę z niezrównaną funkcjonalnością. Najnowszy produkt firmy Future Motion - Onewheel Pint X - jest przykładem zaangażowania w tworzenie produktów łączących rekreację i transport.

logo górne

Produkty Future Motion są chronione ponad 37 patentami wydanymi w USA i na świecie. Pamiętaj, aby kupić oryginalne koło Onewheel od zaufanego sprzedawcy. Istnieje wiele nielegalnych kopii, które są wyposażone w tanie baterie, aby móc je oferować po niższej cenie. Istnieje duże ryzyko obrażeń i pożaru!

Ostatnio oglądane