Onewheel Pint X

Pint X: Maksymalna radość z jazdy

Szukasz nowych emocji na drodze? Z Onewheel doświadczysz niezrównanych wrażeń z jazdy. Podobnie jak podczas pokonywania fal na desce surfingowej lub jazdy na snowboardzie w miękkim puchu, możesz jeździć na Onewheel po ulicach przez cały rok. Niezależnie od tego, czy chodzi o drogę do pracy, czy jazdę w terenie, Pint X od Future Motion dostosuje się do Twoich potrzeb. 

[czytaj więcej]

Pint X: Maksymalna radość z jazdy Szukasz nowych emocji na drodze? Z Onewheel doświadczysz niezrównanych wrażeń z jazdy. Podobnie jak podczas pokonywania fal na desce surfingowej lub jazdy na... dowiedz się więcej »
Zamknij okno
Onewheel Pint X

Pint X: Maksymalna radość z jazdy

Szukasz nowych emocji na drodze? Z Onewheel doświadczysz niezrównanych wrażeń z jazdy. Podobnie jak podczas pokonywania fal na desce surfingowej lub jazdy na snowboardzie w miękkim puchu, możesz jeździć na Onewheel po ulicach przez cały rok. Niezależnie od tego, czy chodzi o drogę do pracy, czy jazdę w terenie, Pint X od Future Motion dostosuje się do Twoich potrzeb. 

###

Pakiet mocyPint X z 750-watowym silnikiem bezszczotkowym Hypercore™ jest gotowy do jazdy z prędkością do 29 km/h.
Extended-RangeUzyskaj 29 km zasięgu na jednym ładowaniu. Wolność to dobre uczucie...
Any-TerrainJeździj nim po asfalcie, trawie, żwirze, kamykach, a nawet na plaży. To wyjątkowe uczucie powali Cię na kolana.
 

Mała

Mając zaledwie 69 cm długości, Onewheel Pint X pasuje do Twojego życia. Zabierz go ze sobą do autobusu, połóż obok siebie w kawiarni lub schowaj pod biurkiem.

 
 
 
 

Poręczny

 

Wyposażony w zintegrowaną rączkę Magneta, możesz zabrać tę maszynę do palenia ze sobą wszędzie.

Podświetlana strona

Pint X ma wbudowany w przedni podnóżek pasek świetlny, który służy do wyświetlania wskaźnika Sense Pad, monitorowania baterii i komunikatów ostrzegawczych podczas jazdy.
Wygląda to również bardzo fajnie :)

Szybka krzywa uczenia się

Łatwiejszy demontaż. Pint X ma prostą metodę zsiadania Simplestop, dzięki której nowi rowerzyści mogą szybko nauczyć się jeździć i zawsze czuć się bezpiecznie.

Uczyń go swoim własnym kołem zamachowym

Kolorowe błotniki, zderzaki i uchwyty, podkładki Surestance, Ultracharger i wiele innych. Spraw, aby Pint X był Twoim osobistym oryginałem.

Skonfiguruj swój Pint X!

Cechy i specyfikacje

Pint X ma do zaoferowania więcej niż tylko duże koło w środku. Jest to wysoce zintegrowany element zaawansowanej technologicznie maszynerii, który ma o wiele więcej funkcji, niż wydaje się na pierwszy rzut oka.

Najważniejsze cechy:

ZasięgPrędkość maksymalnaCzas ładowania
19-29 kilometrów 29 km/h 225 minut do pełnego naładowania
 110 minut z opcjonalną ładowarką Ultracharger

Szczegóły techniczne:

 • Silnik: 750 W Hypercore® Silnik piasty
 • Bateria: NMC
 • Czujniki: półprzewodnikowe MEMS 6-DOF
 • Opony: 10,5in x 4,5-6in Onewheel
 • Maksymalny kąt pochylenia: >30 stopni
 • Wymiary: 222mm x 266mm x 689mm
 • Waga: 12,25 kg

Produkt z przyszłości

Po ośmiu latach majsterkowania Kyle Doerksen zaprezentował w 2014 roku pierwszy Onewheel. Kto nie pamięta scen z filmu "Powrót do przyszłości", w których Marty McFly unosi się na hoverboardzie po ulicach. Podczas gdy w tradycyjnej deskorolce używano wtedy linek, które na potrzeby filmu zostały poprawione wraz z kółkami, dziś jazda na Onewheel jest bardzo bliska unoszeniu się w powietrzu. 

Jak jeździć na Pint X

Dobrze wyważony, wchodzisz na deskę najpierw tylną stopą, po czym pociągasz za sobą przednią stopę i w ten sposób aktywujesz stopą dwa czujniki w footpadzie, które uruchamiają deskę. Kiedy Pint X znajduje się w pozycji poziomej, włącza się silnik, który sprawia, że deska zawsze pozostaje w pozycji poziomej. W teorii jazda na desce jest dość łatwa. Jeśli postawisz ciężar ciała na  lewej stopie, deska przyspiesza w lewo, jeśli postawisz ciężar ciała na drugiej stopie, Pint X najpierw hamuje, a potem przyspiesza w drugą stronę. Im bardziej przesuwasz ciężar ciała, tym silniejszy jest efekt przyspieszenia lub hamowania. Skręty wykonuje się w sposób podobny do jazdy na deskorolce, poprzez nacisk na pięty lub palce.

Jeśli aktywowałeś funkcję prostego zatrzymania i bardzo powoli zmienisz kierunek jazdy na wsteczny, silnik się zatrzyma. Tylna część deski zostanie opuszczona i będziesz mógł wygodnie z niej zejść. 

Pint X w skrócie

Najpopularniejszym obecnie kołem Onewheel jest Pint X. Pozwól, że przedstawimy Ci jego główne cechy:

Pint X to jeden z najnowszych modeli firmy Future Motion. Posiada opcję Simple Stop, która ułatwia naukę wsiadania i wysiadania. Jeśli chcesz pokonywać tylko krótkie dystanse, znalazłeś właściwy model.  Pint X ma zasięg do 19 - 29 kilometrów przy prędkości maksymalnej 29 km/h. Jest to zbliżone do danych dotyczących osiągów Pint X. Jest on zbliżony do parametrów Onewheel+ XR. 

Cechy Onewheel Pint X

Zasięg w km 19 - 29
Prędkość maksymalna w km/h 29
Waga w kg 12,25
Silnik 750 W silnik Hypercore® Hub
Koło 10,5 x 4,5-6 in
Czas ładowania w min 50 (szybko) / 120 (tradycyjnie)
Wymiary w mm 222 x 266 x 689
Kąt nachylenia + 30 stopni
Oświetlenie Do przodu i do tyłu
Simplestop Tak
Zintegrowany uchwyt do przenoszenia Tak

Różne tryby jazdy 

Nieważne, czy chcesz się rozpędzić, czy zrelaksować - możesz ustawić swój cyfrowy kształt za pomocą aplikacji na smartfonie i cieszyć się jazdą na Onewheel. Ten szybki rowerek jednokołowy oferuje kilka różnic.

Pinta X

 • Redwood: tryb dla początkujących do 19 km/h
 • Pacific: dla wąskich ulic do 29 km/h
 • Elevated: maksymalna prędkość 29 km/h na wzniesieniach
 • Skyline: Agresywna jazda po drogach i w terenie z prędkością 26 km/h

Aplikacja na smartfona dla Twojego Pint X nie tylko pozwala wybrać tryb jazdy. Możesz także użyć jej do monitorowania swojego Onewheel, a następnie przejrzeć swoją trasę lub zapoznać się z rankingiem światowym. Jeśli po raz pierwszy wypróbowujesz deskę, znajdziesz tu wiele filmów instruktażowych.

Połączenie i kontrola

Synchronizuj się ze swoją deską za pomocą aplikacji Onewheel. Dostosuj styl jazdy na desce, sprawdź stan baterii, połącz się z przyjaciółmi i nie tylko.

Krótko i przyjemnie: pierwsze kroki na Pint X

Elektromobilność nabiera rozpędu także w Europie. Oprócz elektrycznych skuterów na ulicach można spotkać także jednoślady. To, co wygląda na swobodne i łatwe, wymaga trochę praktyki, zwłaszcza na początku. Pokażemy Ci pierwsze kroki. 

Pierwszy start

Zanim wyruszysz w drogę, Twój Onewheel powinien być oczywiście bezpiecznie złożony, a aplikacja wgrana na Twój smartfon. Załóż też sprzęt ochronny - ochraniacze i kask. Do jazdy idealnie nadają się trampki. Podobnie jak w przypadku jazdy na łyżwach czy snowboardzie, musisz wybrać stopę, która znajduje się z przodu deski. Aby się o tym przekonać, poproś znajomego, aby popchnął Cię od tyłu. Stopa, którą odepchniesz, to twoja noga prowadząca. 

 • Zwykła: prawa stopa
 • Goofy: lewa noga

Teraz naciśnij przycisk zasilania. Twój kolega może pomóc Ci wejść na górę, stojąc naprzeciwko Ciebie i trzymając się za ramiona. Teraz umieść swoją silną stopę na tylnej części kufla X, który nadal leży na ziemi. Teraz drugą stopą wejdź na przednią część i spróbuj utrzymać równowagę. Gdy to zrobisz, silnik już się włączy. Przesuwając się lekko do przodu, zwiększysz prędkość. Jeśli odchylisz się do tyłu, będziesz powoli zwalniać. Jeśli przeniesiesz ciężar ciała bardziej na tylną stopę, możesz również jechać do tyłu, w zależności od ustawienia (SimpleStop). Jeśli jesteś pewny siebie w obu kierunkach, możesz zwiększyć ciężar ciała na piętach lub palcach, aby jeździć po trasie. 

Utrzymywanie równowagi

Na początku utrzymanie równowagi na jednokołowcu wydaje się trudne. Ale nie bój się, elektronika zadba o to, żebyś się nie przewrócił. Można to porównać do technologii Segwaya. Nie musisz więc samodzielnie utrzymywać równowagi na kole, jak w przypadku deski do balansowania. Jednak przy pierwszym wypróbowaniu Onewheel nadal będzie wydawał się trochę niestabilny, ponieważ mimo że system elektroniczny utrzymuje równowagę w kierunku jazdy, nadal musisz utrzymywać równowagę w poprzek deski i sterować nią, przenosząc ciężar ciała z pięt na palce. W przypadku Onewheel Pint X wymaga to trochę treningu. 

Jak wszędzie, równowaga na Onewheel to tylko kwestia praktyki. Po kilku godzinach lub dniach nogi przestaną ci się trząść i możesz spokojnie spędzić cały dzień na Onewheel, nie martwiąc się aktywnie o utrzymanie równowagi. Podobnie jak w przypadku jazdy na rowerze, w końcu wszystko dzieje się samo i staje się naturalne. 

Bezpieczne wysiadanie

Aby zejść z Pint X, możesz skoczyć. Powolne zwalnianie poprzez przesunięcie na tylną nogę zmniejsza prędkość deski. Do skoku używaj obu nóg jednocześnie, żeby uniknąć niezamierzonego przyspieszenia deski przed zjazdem z powodu nierównomiernego przesunięcia ciężaru. Jest to łatwiejsze dzięki trybowi Simple-Stop, który możesz aktywować za pomocą aplikacji: Zamiast jeździć do tyłu, deska wyłącza się, gdy postawisz na niej ciężar w przeciwnym kierunku, co zwalnia Cię z trybu jazdy zrównoważonej,

Jeśli masz trochę więcej doświadczenia z Onewheel, możesz podnieść piętę na przedniej części deski, aby ją wyłączyć. Kiedy już to zrobisz, możesz wyłączyć funkcję Simple Stop i jeździć na Pint X do przodu i do tyłu, jak tylko chcesz.

System Simple Stop reaguje, gdy powoli przyspieszasz w przeciwnym kierunku. Jeśli mocno przesuniesz ciężar ciała w przeciwnym kierunku, możesz również unieważnić Simple Stop i jeździć do tyłu pomimo funkcji Simple Stop. 

FAQ Pinta X

Co to jest Onewheel?

Onewheel to jednokołowa deskorolka, która jest napędzana silnikiem zintegrowanym z kołem i umożliwia poruszanie się po drogach i lekkim terenie. Duże koło znajduje się pośrodku, a Twoje nogi są po prawej i lewej stronie koła. Onewheel należy do klasy pojazdów zrównoważonych, podobnych do bardziej znanych Segwayów.

Jak szybki jest Pint X?

Onewheel Pint X osiąga prędkość 29 km/h. To wystarczająco szybko, żeby poruszać się po mieście. Jest to prędkość wystarczająca, abyś dotarł do celu w rozsądnym czasie. 29 km/h to prędkość, na którą nie odważy się większość rowerzystów.

Jaki jest zasięg Pint X?

W zależności od modelu masz do dyspozycji różne zasięgi. Onewheel Pint X może przejechać od 19 do 29 kilometrów na jednym ładowaniu, w zależności od tego, jak jeździsz. Dzięki drugiemu zasilaczowi możesz naładować Pint X np. w pracy. Zasięg dojazdu do miejsca pracy wynosi więc około 25 km. To wystarczy nawet w dużych miastach, takich jak Berlin, gdzie możesz doskonale połączyć Onewheel z transportem publicznym, a następnie pokonać pierwsze i ostatnie metry za pomocą Onewheel. Dzięki takiej kombinacji w większości przypadków jesteś znacznie szybszy niż w przypadku samochodu,

Jak łatwo jest nauczyć się jeździć na Onewheel?

Tak jak w przypadku każdego sportu, potrzeba kilku godzin lub dni, aby opanować technikę. Elektronika Onewheel pozwala ci utrzymać równowagę. Start i hamowanie są intuicyjne po krótkim czasie. 

Czy zawodnikom uprawiającym sporty deskowe łatwiej jest jeździć na Pint X?

Technika jazdy na Pint X różni się nieco od takich sportów jak surfing, snowboard, kitesurfing czy longboard. Oczywiście musisz być sprawny fizycznie i mieć dobre wyczucie równowagi. Obie te cechy pomogą ci bardzo szybko zapoznać się z Onewheel. Kiedy już to opanujesz, doświadczenia z Onewheel będą przypominać jazdę na snowboardzie w puchu.

Jakiego sprzętu ochronnego potrzebuję?

Aby zapobiec urazom, warto mieć kask oraz ochraniacze na kolana i łokcie. Ponadto ślizgacze na dłoniach i ochraniacze na nadgarstki ochronią cię przed urazami w razie upadku. 

O FUTURE MOTION INC.

Marzeniem Future Motion było, abyś mógł przeżyć większe przygody, zrobić więcej, pojechać dalej lub sprawić, byś używał swojego Onewheel jako głównego pojazdu. Dzięki Onewheel Pint X przedsiębiorcy jeszcze bardziej zbliżyli się do osiągnięcia tego celu.

Założona w 2013 roku firma Future Motion ma na celu projektowanie i rozwijanie inspirujących pojazdów, które łączą elegancką formę z niezrównaną funkcjonalnością. Najnowszy produkt Future Motion - Onewheel Pint X - jest przykładem ich zaangażowania w tworzenie produktów łączących wypoczynek i transport.

logo górne

Produkty Future Motion są chronione ponad 37 patentami wydanymi w USA i na świecie. Pamiętaj, aby kupić oryginalny Onewheel od zaufanego sprzedawcy. Istnieje wiele nielegalnych kopii, które są wyposażone w tanie baterie, aby oferować je po niższej cenie. Istnieje duże ryzyko obrażeń i pożaru!

Zamknij filtr

Pakiet mocyPint X z 750-watowym silnikiem bezszczotkowym Hypercore™ jest gotowy do jazdy z prędkością do 29 km/h.
Extended-RangeUzyskaj 29 km zasięgu na jednym ładowaniu. Wolność to dobre uczucie...
Any-TerrainJeździj nim po asfalcie, trawie, żwirze, kamykach, a nawet na plaży. To wyjątkowe uczucie powali Cię na kolana.
 

Mała

Mając zaledwie 69 cm długości, Onewheel Pint X pasuje do Twojego życia. Zabierz go ze sobą do autobusu, połóż obok siebie w kawiarni lub schowaj pod biurkiem.

 
 
 
 

Poręczny

 

Wyposażony w zintegrowaną rączkę Magneta, możesz zabrać tę maszynę do palenia ze sobą wszędzie.

Podświetlana strona

Pint X ma wbudowany w przedni podnóżek pasek świetlny, który służy do wyświetlania wskaźnika Sense Pad, monitorowania baterii i komunikatów ostrzegawczych podczas jazdy.
Wygląda to również bardzo fajnie :)

Szybka krzywa uczenia się

Łatwiejszy demontaż. Pint X ma prostą metodę zsiadania Simplestop, dzięki której nowi rowerzyści mogą szybko nauczyć się jeździć i zawsze czuć się bezpiecznie.

Uczyń go swoim własnym kołem zamachowym

Kolorowe błotniki, zderzaki i uchwyty, podkładki Surestance, Ultracharger i wiele innych. Spraw, aby Pint X był Twoim osobistym oryginałem.

Skonfiguruj swój Pint X!

Cechy i specyfikacje

Pint X ma do zaoferowania więcej niż tylko duże koło w środku. Jest to wysoce zintegrowany element zaawansowanej technologicznie maszynerii, który ma o wiele więcej funkcji, niż wydaje się na pierwszy rzut oka.

Najważniejsze cechy:

ZasięgPrędkość maksymalnaCzas ładowania
19-29 kilometrów 29 km/h 225 minut do pełnego naładowania
 110 minut z opcjonalną ładowarką Ultracharger

Szczegóły techniczne:

 • Silnik: 750 W Hypercore® Silnik piasty
 • Bateria: NMC
 • Czujniki: półprzewodnikowe MEMS 6-DOF
 • Opony: 10,5in x 4,5-6in Onewheel
 • Maksymalny kąt pochylenia: >30 stopni
 • Wymiary: 222mm x 266mm x 689mm
 • Waga: 12,25 kg

Produkt z przyszłości

Po ośmiu latach majsterkowania Kyle Doerksen zaprezentował w 2014 roku pierwszy Onewheel. Kto nie pamięta scen z filmu "Powrót do przyszłości", w których Marty McFly unosi się na hoverboardzie po ulicach. Podczas gdy w tradycyjnej deskorolce używano wtedy linek, które na potrzeby filmu zostały poprawione wraz z kółkami, dziś jazda na Onewheel jest bardzo bliska unoszeniu się w powietrzu. 

Jak jeździć na Pint X

Dobrze wyważony, wchodzisz na deskę najpierw tylną stopą, po czym pociągasz za sobą przednią stopę i w ten sposób aktywujesz stopą dwa czujniki w footpadzie, które uruchamiają deskę. Kiedy Pint X znajduje się w pozycji poziomej, włącza się silnik, który sprawia, że deska zawsze pozostaje w pozycji poziomej. W teorii jazda na desce jest dość łatwa. Jeśli postawisz ciężar ciała na  lewej stopie, deska przyspiesza w lewo, jeśli postawisz ciężar ciała na drugiej stopie, Pint X najpierw hamuje, a potem przyspiesza w drugą stronę. Im bardziej przesuwasz ciężar ciała, tym silniejszy jest efekt przyspieszenia lub hamowania. Skręty wykonuje się w sposób podobny do jazdy na deskorolce, poprzez nacisk na pięty lub palce.

Jeśli aktywowałeś funkcję prostego zatrzymania i bardzo powoli zmienisz kierunek jazdy na wsteczny, silnik się zatrzyma. Tylna część deski zostanie opuszczona i będziesz mógł wygodnie z niej zejść. 

Pint X w skrócie

Najpopularniejszym obecnie kołem Onewheel jest Pint X. Pozwól, że przedstawimy Ci jego główne cechy:

Pint X to jeden z najnowszych modeli firmy Future Motion. Posiada opcję Simple Stop, która ułatwia naukę wsiadania i wysiadania. Jeśli chcesz pokonywać tylko krótkie dystanse, znalazłeś właściwy model.  Pint X ma zasięg do 19 - 29 kilometrów przy prędkości maksymalnej 29 km/h. Jest to zbliżone do danych dotyczących osiągów Pint X. Jest on zbliżony do parametrów Onewheel+ XR. 

Cechy Onewheel Pint X

Zasięg w km 19 - 29
Prędkość maksymalna w km/h 29
Waga w kg 12,25
Silnik 750 W silnik Hypercore® Hub
Koło 10,5 x 4,5-6 in
Czas ładowania w min 50 (szybko) / 120 (tradycyjnie)
Wymiary w mm 222 x 266 x 689
Kąt nachylenia + 30 stopni
Oświetlenie Do przodu i do tyłu
Simplestop Tak
Zintegrowany uchwyt do przenoszenia Tak

Różne tryby jazdy 

Nieważne, czy chcesz się rozpędzić, czy zrelaksować - możesz ustawić swój cyfrowy kształt za pomocą aplikacji na smartfonie i cieszyć się jazdą na Onewheel. Ten szybki rowerek jednokołowy oferuje kilka różnic.

Pinta X

 • Redwood: tryb dla początkujących do 19 km/h
 • Pacific: dla wąskich ulic do 29 km/h
 • Elevated: maksymalna prędkość 29 km/h na wzniesieniach
 • Skyline: Agresywna jazda po drogach i w terenie z prędkością 26 km/h

Aplikacja na smartfona dla Twojego Pint X nie tylko pozwala wybrać tryb jazdy. Możesz także użyć jej do monitorowania swojego Onewheel, a następnie przejrzeć swoją trasę lub zapoznać się z rankingiem światowym. Jeśli po raz pierwszy wypróbowujesz deskę, znajdziesz tu wiele filmów instruktażowych.

Połączenie i kontrola

Synchronizuj się ze swoją deską za pomocą aplikacji Onewheel. Dostosuj styl jazdy na desce, sprawdź stan baterii, połącz się z przyjaciółmi i nie tylko.

Krótko i przyjemnie: pierwsze kroki na Pint X

Elektromobilność nabiera rozpędu także w Europie. Oprócz elektrycznych skuterów na ulicach można spotkać także jednoślady. To, co wygląda na swobodne i łatwe, wymaga trochę praktyki, zwłaszcza na początku. Pokażemy Ci pierwsze kroki. 

Pierwszy start

Zanim wyruszysz w drogę, Twój Onewheel powinien być oczywiście bezpiecznie złożony, a aplikacja wgrana na Twój smartfon. Załóż też sprzęt ochronny - ochraniacze i kask. Do jazdy idealnie nadają się trampki. Podobnie jak w przypadku jazdy na łyżwach czy snowboardzie, musisz wybrać stopę, która znajduje się z przodu deski. Aby się o tym przekonać, poproś znajomego, aby popchnął Cię od tyłu. Stopa, którą odepchniesz, to twoja noga prowadząca. 

 • Zwykła: prawa stopa
 • Goofy: lewa noga

Teraz naciśnij przycisk zasilania. Twój kolega może pomóc Ci wejść na górę, stojąc naprzeciwko Ciebie i trzymając się za ramiona. Teraz umieść swoją silną stopę na tylnej części kufla X, który nadal leży na ziemi. Teraz drugą stopą wejdź na przednią część i spróbuj utrzymać równowagę. Gdy to zrobisz, silnik już się włączy. Przesuwając się lekko do przodu, zwiększysz prędkość. Jeśli odchylisz się do tyłu, będziesz powoli zwalniać. Jeśli przeniesiesz ciężar ciała bardziej na tylną stopę, możesz również jechać do tyłu, w zależności od ustawienia (SimpleStop). Jeśli jesteś pewny siebie w obu kierunkach, możesz zwiększyć ciężar ciała na piętach lub palcach, aby jeździć po trasie. 

Utrzymywanie równowagi

Na początku utrzymanie równowagi na jednokołowcu wydaje się trudne. Ale nie bój się, elektronika zadba o to, żebyś się nie przewrócił. Można to porównać do technologii Segwaya. Nie musisz więc samodzielnie utrzymywać równowagi na kole, jak w przypadku deski do balansowania. Jednak przy pierwszym wypróbowaniu Onewheel nadal będzie wydawał się trochę niestabilny, ponieważ mimo że system elektroniczny utrzymuje równowagę w kierunku jazdy, nadal musisz utrzymywać równowagę w poprzek deski i sterować nią, przenosząc ciężar ciała z pięt na palce. W przypadku Onewheel Pint X wymaga to trochę treningu. 

Jak wszędzie, równowaga na Onewheel to tylko kwestia praktyki. Po kilku godzinach lub dniach nogi przestaną ci się trząść i możesz spokojnie spędzić cały dzień na Onewheel, nie martwiąc się aktywnie o utrzymanie równowagi. Podobnie jak w przypadku jazdy na rowerze, w końcu wszystko dzieje się samo i staje się naturalne. 

Bezpieczne wysiadanie

Aby zejść z Pint X, możesz skoczyć. Powolne zwalnianie poprzez przesunięcie na tylną nogę zmniejsza prędkość deski. Do skoku używaj obu nóg jednocześnie, żeby uniknąć niezamierzonego przyspieszenia deski przed zjazdem z powodu nierównomiernego przesunięcia ciężaru. Jest to łatwiejsze dzięki trybowi Simple-Stop, który możesz aktywować za pomocą aplikacji: Zamiast jeździć do tyłu, deska wyłącza się, gdy postawisz na niej ciężar w przeciwnym kierunku, co zwalnia Cię z trybu jazdy zrównoważonej,

Jeśli masz trochę więcej doświadczenia z Onewheel, możesz podnieść piętę na przedniej części deski, aby ją wyłączyć. Kiedy już to zrobisz, możesz wyłączyć funkcję Simple Stop i jeździć na Pint X do przodu i do tyłu, jak tylko chcesz.

System Simple Stop reaguje, gdy powoli przyspieszasz w przeciwnym kierunku. Jeśli mocno przesuniesz ciężar ciała w przeciwnym kierunku, możesz również unieważnić Simple Stop i jeździć do tyłu pomimo funkcji Simple Stop. 

FAQ Pinta X

Co to jest Onewheel?

Onewheel to jednokołowa deskorolka, która jest napędzana silnikiem zintegrowanym z kołem i umożliwia poruszanie się po drogach i lekkim terenie. Duże koło znajduje się pośrodku, a Twoje nogi są po prawej i lewej stronie koła. Onewheel należy do klasy pojazdów zrównoważonych, podobnych do bardziej znanych Segwayów.

Jak szybki jest Pint X?

Onewheel Pint X osiąga prędkość 29 km/h. To wystarczająco szybko, żeby poruszać się po mieście. Jest to prędkość wystarczająca, abyś dotarł do celu w rozsądnym czasie. 29 km/h to prędkość, na którą nie odważy się większość rowerzystów.

Jaki jest zasięg Pint X?

W zależności od modelu masz do dyspozycji różne zasięgi. Onewheel Pint X może przejechać od 19 do 29 kilometrów na jednym ładowaniu, w zależności od tego, jak jeździsz. Dzięki drugiemu zasilaczowi możesz naładować Pint X np. w pracy. Zasięg dojazdu do miejsca pracy wynosi więc około 25 km. To wystarczy nawet w dużych miastach, takich jak Berlin, gdzie możesz doskonale połączyć Onewheel z transportem publicznym, a następnie pokonać pierwsze i ostatnie metry za pomocą Onewheel. Dzięki takiej kombinacji w większości przypadków jesteś znacznie szybszy niż w przypadku samochodu,

Jak łatwo jest nauczyć się jeździć na Onewheel?

Tak jak w przypadku każdego sportu, potrzeba kilku godzin lub dni, aby opanować technikę. Elektronika Onewheel pozwala ci utrzymać równowagę. Start i hamowanie są intuicyjne po krótkim czasie. 

Czy zawodnikom uprawiającym sporty deskowe łatwiej jest jeździć na Pint X?

Technika jazdy na Pint X różni się nieco od takich sportów jak surfing, snowboard, kitesurfing czy longboard. Oczywiście musisz być sprawny fizycznie i mieć dobre wyczucie równowagi. Obie te cechy pomogą ci bardzo szybko zapoznać się z Onewheel. Kiedy już to opanujesz, doświadczenia z Onewheel będą przypominać jazdę na snowboardzie w puchu.

Jakiego sprzętu ochronnego potrzebuję?

Aby zapobiec urazom, warto mieć kask oraz ochraniacze na kolana i łokcie. Ponadto ślizgacze na dłoniach i ochraniacze na nadgarstki ochronią cię przed urazami w razie upadku. 

O FUTURE MOTION INC.

Marzeniem Future Motion było, abyś mógł przeżyć większe przygody, zrobić więcej, pojechać dalej lub sprawić, byś używał swojego Onewheel jako głównego pojazdu. Dzięki Onewheel Pint X przedsiębiorcy jeszcze bardziej zbliżyli się do osiągnięcia tego celu.

Założona w 2013 roku firma Future Motion ma na celu projektowanie i rozwijanie inspirujących pojazdów, które łączą elegancką formę z niezrównaną funkcjonalnością. Najnowszy produkt Future Motion - Onewheel Pint X - jest przykładem ich zaangażowania w tworzenie produktów łączących wypoczynek i transport.

logo górne

Produkty Future Motion są chronione ponad 37 patentami wydanymi w USA i na świecie. Pamiętaj, aby kupić oryginalny Onewheel od zaufanego sprzedawcy. Istnieje wiele nielegalnych kopii, które są wyposażone w tanie baterie, aby oferować je po niższej cenie. Istnieje duże ryzyko obrażeń i pożaru!

Ostatnio oglądane