Co musisz wiedzieć o Onewheel GT i Onewheel Pint / Pint X

Kto może jeździć na Onewheel?

Każdy, kto potrafi utrzymać równowagę, może jeździć na Onewheel. Najstarsi użytkownicy Onewheel mają ponad 80 lat. Jednak ze względu na dużą prędkość, jaką można osiągnąć, zalecamy, żeby młodzi ludzie używali deski dopiero od 14 roku życia.

Kto wybiera Onewheel Pint / Pint X?

 Onewheel Pint X jest przeznaczony raczej do użytku w mieście. Jest o około 3 kg lżejszy niż Onewheel GT i dlatego można go łatwiej zabrać na część trasy, na przykład w transporcie publicznym. Uchwyt do przenoszenia Maghandle jest tu zamontowany od samego początku.

Onewheel Pint i Onewheel Pint X są idealne do szybkiego przewożenia na krótkich dystansach do pracy lub na uczelnię, do biura lub do supermarketu. Dzięki mniejszym rozmiarom modele te są również łatwiejsze do przechowywania w miejscu pracy lub na uczelni niż duży Onewheel GT.

Na początku Onewheel Pint/Pint X wymaga nieco większej równowagi ze względu na mniejszą oponę, a pokonywanie przeszkód, takich jak kamienie z desek, jest nieco trudniejsze w przypadku modelu Pint. Jednak praktyka czyni mistrza i po kilku dniach będziesz mógł pewnie poruszać się na kufelku. Jeśli chodzi o równowagę, po kilku dniach nie ma różnicy, czy jeździsz na Pint X czy GT.

Kto wybiera Onewheel GT?

Onewheel GT to terenowa wersja Onewheel. Jeśli twoje ograniczenia nie kończą się na asfaltowej drodze i nie chcesz się obyć bez Onewheela w lesie lub na plaży, to GT jest właśnie deską dla ciebie.

  Pint X i Onewheel GT oferują również większą prędkość maksymalną i większy zasięg niż Pint. Onewheel GT oferuje maksymalną moc i zasięg.

 Nawet jeśli należysz do cięższych osób o wadze powyżej 95 kg, powinieneś wybrać Onewheel GT, bo dzięki niemu łatwiej będzie Ci utrzymać równowagę.

A co z Onewheel XR?

Onewheel+ XR został wycofany z produkcji do końca 2021 roku i zastąpiony mocniejszym Onewheel GT. W brettsport.de zaopatrzyliśmy się ponownie we wszystkie akcesoria latem 2022 roku, więc nadal możesz nadać styl swojemu Onewheel XR i zamówić części zamienne.

Porównanie Onewheel Pint, Onewheel Pint X i Onewheel GT

 

pint-logo MAŁY. LEKKI. NIMBLE. Onewheel Pinta

 

pint-x-logo DWA RAZY WIĘCEJ ZABAWY

 

gt-logoFLAGOWY MODEL Onewheel GTKup GT

Nuty smakowe

Żywy, makowy, figlarny, sportowy, zwinny, wyrafinowany, uduchowiony, zuchwały, przyjazny, ugodowy.

Kombinacje

Zabawa na podjeździe, spacery z psem, wypady na kawę, chwilowa ucieczka od rzeczywistości, świeżo wybrukowane przedmieścia

Nuty smakowe

Kosmiczny. Zdolny. Spirytualny. Zabawny. Do rzeczy.

Kombinacje

W podróży, od miasta do szlaku, miejska eksploracja, codzienna misja.

Nuty smakowe

Bąbelkowy, makowy, figlarny, sportowy, zwinny, wyrafinowany, uduchowiony, bezczelny, przyjazny, ugodowy.

Kombinacje

Zabawa na podjeździe, spacery z psem, bieganie przy kawie, krótka ucieczka od rzeczywistości, świeżo wybrukowane przedmieścia

Prędkość maksymalna

26 km/h

Prędkość maksymalna

30 km/h

Prędkość maksymalna

32 km/h

Zasięg

10 - 13 km

Zasięg

19 - 29 km

Zasięg

32 - 52 km

Czas ładowania

120 minut

50 minut z opcjonalną ładowarką Ultracharger

Czas ładowania

225 minut

110 minut z opcjonalną pinty X Hypercharger

Czas ładowania

200 minut

90 minut z opcjonalną ładowarką GT Hypercharger

Cyfrowe kształty 

4

Cyfrowe kształty

4

Cyfrowe kształty

5 i niestandardowe

Profil opony

pint-tire_board_sports

Mniejsze i bardziej okrągłe

Wyrzeźbiony jak marzenie

Profil opony

pint-tire_board_sports

Mniejsza i bardziej okrągła

Wyrzeźbione jak marzenie

Profil opony

gt-tire_brettsport

Większe i bardziej okrągłe

Rzeźbiarskość przeniesiona na wyższy poziom

Stance

Bardziej zwarta postawa

i mniejsza podkładka pod stopę

pint-stance_board_sport

Stance

Ściślejsza postawa

i mniejsza podkładka pod stopy

pint-stance_board_sport

Postawa

Szersza postawa

i wklęsła poduszka na stopy

OW_GT_BoardDimIllustration_board_sport

Lekki pasek Lekki pasek Pasek świetlny
 Klamka  Klamka Klamka
    Opcjonalna opona bieżnikowana

Pierwszy start z kołem Onewheel

Obsługa Onewheel jest niezwykle prosta. Po 10 minutach ćwiczeń w zasadzie każdy, kto ma dość dobry zmysł równowagi, może rozpocząć swoją pierwszą wycieczkę z kołem Onewheel. Technika jazdy nie różni się bez względu na to, czy wybrałeś Onewheel Pint, Pint X, Onewheel GT czy Onewheel+ XR.

 

Na co musisz zwrócić uwagę, zanim po raz pierwszy uruchomisz Onewheel?

Najpierw musisz włączyć Onewheel - z boku płyty znajduje się przycisk zasilania. Podczas włączania plansza musi znajdować się w pozycji startowej i nie może być ręcznie wyważona ani przechylona, ponieważ po włączeniu musi się najpierw skalibrować. Jeśli nie znajduje się w odpowiedniej pozycji do włączenia, otrzymasz kod błędu (15-krotne mignięcie włącznika zasilania).

Zanim wsiądziesz na deskę, upewnij się, że masz kask i odpowiednie buty. Idealne będą trampki lub buty do skate'u. 

Deska leży tylnym ochraniaczem na drodze, a Ty najpierw stawiasz na nim tylną stopę. Następnie umieść przednią stopę na drugiej platformie i spróbuj utrzymać równowagę na desce (jak na desce do balansowania lub małej huśtawce). Gdy tylko deska znajdzie się w pozycji poziomej, Onewheel sam przejmuje równowagę poziomą w osi podłużnej i automatycznie stabilizuje deskę. Nie musisz sam utrzymywać równowagi na kole, jak to się dzieje w przypadku deski do balansowania.

Od razu czujesz wsparcie ze strony deski i odpowiednio stopień swobody, jaki masz na boki dzięki krawędziom palców i pięty. To uczucie znika po kilku sekundach lub minutach. Opona jest wystarczająco szeroka, żeby zapobiec przewróceniu się deski na bok. Na początku nadal aktywnie próbujesz utrzymać równowagę i dlatego chwiejesz się trochę od palców do pięt, ale to wkrótce zniknie.

Nauka jazdy na jednym kole

 

Wskazówka 1: Jeżeli pierwszego dnia nie czujesz się pewnie na desce, spróbuj ponownie następnego dnia. Zobaczysz: W międzyczasie Twój mózg uporządkuje pewne sprawy. Poczujesz się znacznie pewniej.

 

Wskazówka 2: Poproś przyjaciela o pomoc w pierwszych próbach balansowania na desce. Może Cię wspierać, aż poczujesz się na tyle pewnie, że będziesz mógł swobodnie stanąć na desce.

 

 

Jak utrzymać równowagę na Onewheel?

Elektronika deski automatycznie utrzymuje powierzchnię do stania w poziomie, a jej działanie jest porównywalne z dobrze znaną technologią Segwaya. Nie musisz więc sam utrzymywać równowagi na kole, tak jak w przypadku deski do balansowania. Jednak przy pierwszym wypróbowaniu Onewheel nadal będzie wydawał się lekko przechylony, bo chociaż elektronika utrzymuje równowagę w kierunku jazdy, to oczywiście sam musisz utrzymywać równowagę na całej desce i sterować deską, przenosząc ciężar ciała z pięt na palce. Na Onewheel+ XR jest to nieco łatwiejsze niż na Pint, Pint X  czy GT ze względu na większą i bardziej płaską oponę. Jak wszędzie, równowaga na Onewheel to tylko kwestia praktyki. Po kilku godzinach lub dniach nogi przestają się trząść i możesz spokojnie spędzić cały dzień na Onewheel, nie martwiąc się aktywnie o to, jak utrzymać równowagę. Tak jak w przypadku jazdy na rowerze, w końcu wszystko dzieje się samo i staje się naturalne. 

Czy zawodnikom uprawiającym sporty wodne łatwiej jest jeździć na Onewheel?

Technika jazdy na Onewheel różni się nieco od takich sportów jak surfing, snowboard, kitesurfing czy longboard. Ale oczywiście z tych sportów wyniesiesz sprawność fizyczną i dobre wyczucie równowagi. Oba te elementy pomogą ci bardzo szybko zapoznać się z Onewheel. Kiedy już to opanujesz, doświadczenia z Onewheel będą przypominać jazdę na snowboardzie w puchu.

Bezpieczne wysiadanie z Onewheel

Jak wsiadać i zsiadać z Onewheel, pokazują dwa poniższe filmy. Drugi film jest ważniejszy. Jest tam pokazany trik, jak łatwo zejść z deski i bardzo ważne jest, żebyś zrozumiał tę zasadę:

 

Jakie są zalety Onewheela w porównaniu z elektrycznym longboardem?

Kontrola

Na longboardzie elektrycznym zazwyczaj kontrolujesz prędkość za pomocą suwaka, który trzymasz w dłoni. Jeżeli Twoje palce są szybsze niż ciało może przyjąć odpowiednią pozycję, to przy przyspieszaniu lub hamowaniu zostaniesz wyrzucony z deski. W przypadku Onewheel hamujesz i przyspieszasz swoim ciałem. Zachowanie asynchroniczne jest niemożliwe.

Zakłócenia radiowe

W elektrycznym Longboardzie ręczny nadajnik jest połączony z silnikiem drogą radiową. Zakłócenia w częstotliwości radiowej mogą prowadzić do wypadków, jeśli twoja deska hamuje lub przyspiesza w sposób niezamierzony. W przypadku Onewheel nie ma takiego podatnego na zakłócenia połączenia radiowego. Masz obie ręce wolne i sterujesz, przesuwając ciężar ciała, tak jak w Snowbaord. Możesz jednak dostroić zachowanie swojego Onewheel przez Bluetooth za pomocą aplikacji Onewheel.

Duża opona

Stosunkowo małe koła longboardu mają problemy z krawędziami deski, a kamienie mogą stanowić poważne zagrożenie. Dzięki dużemu kołu Onewheel nie musisz już przejmować się małymi przeszkodami.

Off-road

Dzięki Onewheel nie jesteś uzależniony od dróg stałych. Możesz bawić się z Onewheel na trawniku, polnych lub leśnych ścieżkach. Nadal możesz znaleźć wiele legalnych miejsc z Onewheel, zwłaszcza w Niemczech, gdzie używanie bardzo małych pojazdów elektrycznych jest bardzo restrykcyjne.

Jakiego sprzętu ochronnego potrzebuję, jeśli chcę jeździć na Onewheel?

S1_OnewheelHelmetW każdych okolicznościach powinieneś przynajmniej nosić kask podczas jazdy na Onewheel. Pamiętaj, że wiele innych urazów można zazwyczaj dobrze wyleczyć, ale uraz głowy może mieć bardzo poważne i nieodwracalne konsekwencje. Oferujemy bardzo modny kask retro, który pasuje do stylu życia Onewheel modny kask retro aby Twój styl nie musiał ucierpieć na bezpieczeństwie. Również nasz Kask Evolve również wygląda dobrze z Onewheel.

Rękawica-1rugNK8cmpUuH0Kolejną częścią ciała, która jest narażona na ryzyko podczas jazdy na Onewheel, są nadgarstki. Niespodziewany zjazd Onewheel może spowodować, że upadniesz do przodu i podeprzesz się rękami. Aby się nie zranić, powinieneś nosić odpowiednie rękawice z usztywnieniem chroniącym nadgarstki i ślizgacze na dłoniach na dłoni. Ślizgacze gwarantują, że w razie upadku nie otrzymasz całej energii w postaci nagłego uderzenia w nadgarstki, ale że Twoje ręce będą mogły ślizgać się po asfalcie i energia upadku będzie uwalniana powoli. 

Zalecana jest dodatkowa odzież ochronna, taka jak ochraniacze na kolana i łokcie, zwłaszcza dla początkujących lub do jazdy w terenie. 

 

Jazda próbna / instruktaż

Jeśli chcesz przetestować Onewheel Pint, Onewheel Pint X, Onewheel GT lub deskorolkę elektryczną, albo jeśli chcesz połączyć zakup z instruktażem prowadzonym przez nasz wykwalifikowany personel, możesz w każdej chwili odwiedzić nas w naszym salonie w Wolfenbüttel. Mamy do dyspozycji dużą powierzchnię w hali, więc testowanie lub instruktaż jest zawsze możliwy, nawet przy złej pogodzie.  

Jak to się wszystko zaczęło...

Wizja

Tworzyć produkty, które łączą rekreację i transport:

ONEWHEEL TWORZY PRODUKTY, KTÓRE ŁĄCZĄ REKREACJĘ I TRANSPORT

Założyciel i dyrektor generalny Onewheel, Kyle Doerksen, potrzebował aż ośmiu lat majsterkowania, wielu kaw i kilku prototypów, ale pod koniec 2013 roku Kyle, absolwent Stanforda, stworzył tak piękne doświadczenie jazdy, że ludzie nie mogli w to uwierzyć. Kyle rzucił pracę, zebrał zespół ludzi o podobnych poglądach, założył Onewheel dzięki kampanii na Kickstarterze i od tamtej pory pomaga tysiącom rowerzystów przeżywać chwile czystej radości.

Kyle Doerksen mówi: "Jesteśmy w trakcie globalnej zmiany sposobu, w jaki ludzie będą poruszać się po miastach, a technologie i produkty, które tworzymy, umożliwiają realizację tego marzenia"

O firmie Future Motion, Inc.

Wszystkie produkty FutureMotion Onewheel są projektowane i produkowane w Kalifornii. FutureMotion jest oryginalnym producentem Onewheel, Onewheel+, Onewheel+ XR, a także Pint, Pint X i GT.

Marzeniem Future Motion było, abyś mógł przeżyć większe przygody, zrobić więcej, pojechać dalej lub sprawić, byś używał swojego Onewheel jako głównego pojazdu. Dzięki Onewheel+ XR zbliżyli się jeszcze bardziej do osiągnięcia tego celu.

Założona w 2013 roku firma Future Motion ma na celu projektowanie i rozwijanie inspirujących pojazdów, które łączą elegancką formę z niespotykaną funkcjonalnością. Pierwsze produkty Future Motion: Onewheel Pint i Onewheel+.XR, ilustrują zaangażowanie w tworzenie produktów łączących wypoczynek i transport.

Future Motion rozwija nie tylko linię produktów Onewheel, ale także wszystkie podsystemy, które ją zasilają, w tym opracowane przez siebie silniki bezszczotkowe, układy elektroniczne i moduły baterii. Siedziba Onewheel jest doskonale położona w Santa Cruz, gdzie góry spotykają się z morzem, więc nie bez powodu Onewhell oferuje wrażenia podobne do jazdy na snowboardzie lub surfingu, ale na utwardzonych lub nieutwardzonych szlakach.

logo górne

Produkty Future Motion są chronione ponad 37 patentami wydanymi w USA i na całym świecie. Upewnij się, że kupujesz oryginalny Onewheel od zaufanego sprzedawcy. Istnieje wiele nielegalnych kopii, które są wyposażone w tanie baterie, aby oferować je po niższej cenie. Istnieje duże ryzyko obrażeń i pożaru!

 

FAQ

Gdzie mogę jeździć na Onewheel?
Wszędzie. Brud, piasek, trawa, żwir - nic nie jest bezpieczne przed żywiołowością Onewheel. To naprawdę pojazd terenowy - świat jest Twoim placem zabaw! W Niemczech jednak nadal musisz unikać dróg publicznych.
Co wchodzi w zakres dostawy Onewheel?
Każdy Onewheel jest dostarczany z zestawem wstępnie zamontowanych zderzaków w standardowym kolorze. W zestawie znajduje się również ładowarka domowa, dzięki której Twój Onewheel zawsze będzie miał dość energii na niekończące się przygody.
Jakie są zakresy wagi użytkownika dla poszczególnych desek Onewheel?
Maksymalna zalecana waga użytkownika dla Onewheel GT to 125 kg. Maksymalna zalecana waga rowerzysty dla Onewheel Pint i Pint X wynosi 110 kg.
Czy mogę lecieć z moim Onewheel?
Obecnie linie lotnicze są bardzo ostrożne, jeśli chodzi o urządzenia zasilane bateriami w bagażu podręcznym lub rejestrowanym, a odpowiedź zależy od modelu deski . Zalecamy, aby przed podróżą z Onewheel skontaktować się bezpośrednio z linią lotniczą i lotniskiem.
Ostatnio oglądane