Co musisz wiedzieć o Onewheel GT i Onewheel Pint / Pint X

Kto może jeździć na Onewheel?

Na Onewheel może jeździć każdy, kto potrafi utrzymać równowagę. Najstarsi użytkownicy Onewheel mają ponad 80 lat. Jednak ze względu na dużą prędkość, jaką można osiągnąć, zalecamy, aby młodzi ludzie używali deski dopiero od 14 roku życia.

Kto wybiera Onewheel Pint / Pint X?

 Onewheel Pint X jest przeznaczony raczej do użytku w mieście. Jest o około 3 kg lżejszy od Onewheel GT, dzięki czemu można go łatwiej zabrać na część trasy, np. w transporcie publicznym. Uchwyt Maghandle jest tu zamontowany od samego początku.

Onewheel Pint i Onewheel Pint X są idealne do szybkiego pokonywania krótkich dystansów do pracy lub na uczelnię, do biura lub do supermarketu. Ze względu na mniejszy rozmiar, modele te są również łatwiejsze do przechowywania w miejscu pracy lub na uczelni niż duże Onewheel GT.

Onewheel Pint/Pint X wymaga nieco większej równowagi na początku ze względu na mniejszą oponę, a pokonywanie przeszkód, takich jak kamienie na desce, jest nieco trudniejsze w przypadku Pinta. Ale praktyka czyni mistrza i po kilku dniach będziesz mógł pewnie poruszać się po kuflu. Jeśli chodzi o równowagę, po kilku dniach nie ma różnicy, czy jeździsz na Pint X czy GT.

Kto wybiera Onewheel GT?

Onewheel GT to terenowa wersja Onewheel. Jeśli twoje ograniczenia nie kończą się na asfaltowej drodze i nie chcesz się obyć bez Onewheela w lesie lub na plaży, to GT jest właśnie deską dla ciebie.

  Pint X i Onewheel GT oferują większą prędkość maksymalną i większy zasięg niż Pint. Onewheel GT oferuje maksymalną moc i zasięg.

 Nawet jeśli należysz do osób o wadze powyżej 95 kg, powinieneś raczej wybrać Onewheel GT, ponieważ ułatwi ci to utrzymanie równowagi.

Co z Onewheel XR?

Onewheel+ XR został wycofany z produkcji do końca 2021 roku i zastąpiony mocniejszym Onewheel GT. Na stronie brettsport.de ponownie zaopatrzyliśmy się we wszystkie akcesoria latem 2022 roku, więc nadal możesz nadać styl swojemu Onewheel XR i zamówić części zamienne.

Porównanie Onewheel Pint, Onewheel Pint X i Onewheel GT

pint-logo MAŁY. ŚWIATŁO. NIMBLE. Onewheel Pinta pint-x-logo DWA RAZY WIĘCEJ ZABAWY gt-logoMODEL FLAGOWY Onewheel GTKup GT

Nuty smakowe

Żywy, wyskakujący, figlarny, sportowy, zwinny, wyrafinowany, uduchowiony, bezczelny, przyjacielski, ugodowy.

Kombinacje

Zabawa na podjeździe, spacery z psem, bieg po kawę, chwilowa ucieczka od rzeczywistości, świeżo wybrukowane przedmieścia

Nuty smakowe

Zoomy. Zdolny. Spirytystyczny. Rozrywka. Do rzeczy.

Kombinacje

W drodze, od miasta do szlaku, miejska eksploracja, codzienna misja.

Nuty zapachoweSzybki, makowy, figlarny, sportowy, zwinny, wyrafinowany, uduchowiony, bezczelny, przyjazny, ugodowy.KombinacjeUmieszczanie na podjeździe, spacery z psem, wypady na kawę, chwilowa ucieczka od rzeczywistości, świeżo wybrukowane przedmieścia
Maksymalna prędkość

26 km/h

Maksymalna prędkość

30 km/h

Prędkość maksymalna32 km/h
Zasięg

10 - 13 km

Zasięg

19 - 29 km

Zasięg20 - 32 km
Czas ładowania

120 minut

50 minut z opcjonalnym kuflem Ultracharger

Czas ładowania

225 minut

110 minut z opcjonalną ładowarką Pint X Hypercharger

Czas ładowania200 minut90 minut z opcjonalną ładowarką GT Hypercharger
Cyfrowe kształty 

4

Cyfrowe kształty

4

Cyfrowe kształty5 i własne
Profil opony

pint-tire_board_sports

Mniejsze i bardziej okrągłe

Wyrzeźbiony jak marzenie

Profil opony

pint-tire_board_sports

Mniejsze i bardziej okrągłe

Wyrzeźbiony jak marzenie

Profil oponygt-tire_brettsportWiększy i bardziej okrągłyWybijalność na wyższy poziom
Stance

Mocniejsza postawa

i mniejszą poduszkę na stopy

pint-stance_board_sport

Stance

Mocniejsza postawa

i mniejszą poduszkę na stopy

pint-stance_board_sport

PostawaSzersza postawa i wklęsła podeszwa stopyOW_GT_BoardDimIllustration_board_sport
Lightbar Lightbar Lightbar
 Magiel  Magiel Wklęsłe poduszki na stopy
    Opcjonalna opona bieżnikowana

 

Pierwszy start z kołem Onewheel

Obsługa Onewheel jest niezwykle prosta. Po 10 minutach ćwiczeń w zasadzie każdy, kto ma dość dobre wyczucie równowagi, może rozpocząć swoją pierwszą wycieczkę z Onewheel. Technika jazdy nie różni się, niezależnie od tego, czy wybrałeś Onewheel Pint, Pint X, Onewheel GT czy Onewheel+ XR.

 

Na co należy zwrócić uwagę przed pierwszym uruchomieniem Onewheel?

Najpierw musisz włączyć Onewheel - przycisk zasilania znajduje się z boku płytki. Podczas włączania tablica musi znajdować się w pozycji wyjściowej i nie może być ręcznie wyważana ani przechylana, ponieważ po włączeniu musi się najpierw skalibrować. Jeśli nie jest w prawidłowej pozycji do włączenia, otrzymasz kod błędu (15-krotne mignięcie przełącznika zasilania).

Zanim wsiądziesz na deskę, upewnij się, że masz kask i odpowiednie buty. Idealne są trampki lub buty do skateboardingu. 

Deska leży tylną częścią na drodze, a ty stawiasz tylną stopę na podkładce jako pierwszą. Następnie umieść przednią stopę na drugiej platformie i spróbuj utrzymać równowagę na desce (jak na równoważni lub małej huśtawce). Gdy tylko deska znajdzie się w poziomie, Onewheel sam przejmuje równowagę poziomą w osi podłużnej i automatycznie stabilizuje deskę. Nie musisz więc sam utrzymywać równowagi na kole, jak to się dzieje w przypadku deski do balansowania.

Od razu czujesz wsparcie ze strony deski i odpowiednio stopień swobody, jaki masz na boki dzięki krawędziom palców i pięty. To uczucie znika po kilku sekundach lub minutach. Opona jest wystarczająco szeroka, aby zapobiec przewróceniu się deski na bok. Na początku nadal aktywnie próbujesz utrzymać równowagę i dlatego chwiejesz się trochę od palców stóp do pięt, ale to wkrótce zniknie.

Nauka jazdy na jednym kole

 

Wskazówka 1: Jeśli nie czujesz się pewnie na tablicy pierwszego dnia, spróbuj ponownie następnego dnia. Zobaczysz: W międzyczasie Twój mózg uporządkuje pewne sprawy. Poczujesz się o wiele pewniej.

 

Wskazówka 2: Poproś przyjaciela o pomoc w pierwszych próbach balansowania na desce. Mogą cię wspierać, dopóki nie poczujesz się na tyle pewnie, by swobodnie stanąć na desce.

 

 

Jak utrzymać równowagę na Onewheel?

Elektronika deski automatycznie utrzymuje powierzchnię do stania w poziomie, a jej działanie jest porównywalne do znanej technologii Segway. Nie musisz więc sam utrzymywać równowagi na kole, jak to się dzieje w przypadku deski do balansowania. Jednak przy pierwszym wypróbowaniu Onewheel nadal będzie wydawał się lekko przechylony, ponieważ mimo że układ elektroniczny utrzymuje równowagę w kierunku jazdy, to oczywiście sam musisz utrzymać równowagę w poprzek deski i sterować deską, przenosząc ciężar ciała z pięt na palce. Jest to nieco łatwiejsze w przypadku Onewheel+ XR niż w przypadku Pint, Pint X  lub GT ze względu na większą i bardziej płaską oponę. Jak wszędzie, równowaga na Onewheel jest tylko kwestią praktyki. Po kilku godzinach lub dniach nogi przestają się trząść i możesz spokojnie spędzić cały dzień na Onewheel, nie martwiąc się aktywnie o to, jak utrzymać równowagę. Tak jak w przypadku jazdy na rowerze, w końcu wszystko dzieje się samo i staje się naturalne. 

Czy zawodnikom z deską łatwiej jest jeździć na Onewheel?

Technika jazdy na Onewheel różni się nieco od takich sportów jak surfing, snowboard, kitesurfing czy longboard. Oczywiście, z tych sportów wyniesiesz sprawność i poczucie równowagi. Oba te elementy pomogą ci szybko zapoznać się z Onewheel. Kiedy już się opanujesz, wrażenia z jazdy na Onewheel będą przypominać jazdę na snowboardzie w puchu.

Bezpieczne wysiadanie z Onewheel

Jak wsiadać i zsiadać z Onewheel, pokazują dwa poniższe filmy. Drugie wideo jest ważniejsze. Istnieje sztuczka, jak łatwo zejść z deski i bardzo ważne jest, abyś zrozumiał jej zasadę:

 

Jakie są zalety Onewheeel w porównaniu z elektrycznym longboardem?

Kontrola

W przypadku longboardu elektrycznego prędkość kontrolujesz zazwyczaj za pomocą suwaka, który trzymasz w ręku. Jeżeli palce są szybsze niż ciało może przyjąć właściwą pozycję, to przy przyspieszaniu lub hamowaniu zostaniesz wyrzucony z deski. Dzięki Onewheel hamujesz i przyspieszasz swoim ciałem. Zachowanie asynchroniczne jest niemożliwe.

Zakłócenia radiowe

W elektrycznym Longboardzie ręczny nadajnik jest połączony z silnikiem drogą radiową. Częstotliwość zakłóceń może prowadzić do wypadków, jeśli twoja deska w sposób niezamierzony zahamuje lub przyspieszy. Takiego podatnego połączenia radiowego nie ma w przypadku Onewheel. Masz obie ręce wolne i sterujesz, przesuwając ciężar ciała, tak jak na Snowbaord. Możesz jednak dostosować zachowanie swojego Onewheel przez Bluetooth, korzystając z aplikacji Onewheel.

Duża opona

Stosunkowo małe kółka longboardu mają problemy z krawędziami deski, a kamienie mogą stanowić poważne zagrożenie. Dzięki dużemu kołu Onewheel nie musisz już przejmować się małymi przeszkodami.

Off-road

Dzięki Onewheel nie jesteś uzależniony od stałych dróg. Możesz bawić się z Onewheel na trawniku, ścieżkach polnych lub leśnych. Nadal możesz znaleźć wiele legalnych miejsc z Onewheel, zwłaszcza w Niemczech, gdzie używanie bardzo małych pojazdów elektrycznych jest bardzo restrykcyjne.

Jakiego sprzętu ochronnego potrzebuję, jeśli chcę jeździć na Onewheel?

S1_OnewheelHelmetW każdych okolicznościach powinieneś przynajmniej nosić kask podczas jazdy na Onewheel. Pamiętaj, że wiele innych urazów zwykle dobrze się goi, ale uraz głowy może mieć bardzo poważne i nieodwracalne konsekwencje. Oferujemy bardzo modny kask retro, który pasuje do stylu życia Onewheel modny kask retro aby Twój styl nie musiał cierpieć z powodu bezpieczeństwa. Również nasze Kask Evolve dobrze wygląda także z kołem Onewheel.

Rękawica-1rugNK8cmpUuH0Kolejną częścią ciała, która jest narażona na ryzyko podczas jazdy na jednośladzie, są nadgarstki. Niespodziewany zjazd Onewheel może spowodować, że upadniesz do przodu i podeprzesz się rękami. Aby się nie zranić, powinieneś załóż odpowiednie rękawice z ochraniaczem na nadgarstki i ślizgacze na dłoniach na dłoni. Ślizgacze zapewniają, że w razie upadku nie otrzymasz całej energii w postaci nagłego uderzenia w nadgarstki, ale że twoje ręce będą się ślizgać po asfalcie, a energia upadku będzie uwalniana powoli. 

Zalecana jest dodatkowa odzież ochronna, taka jak ochraniacze na kolana i łokcie, zwłaszcza dla początkujących lub do jazdy w terenie. 

 

Jazda próbna / instruktaż

Jeśli chcesz przetestować Onewheel Pint, Onewheel Pint X, Onewheel GT lub deskorolkę elektryczną, albo jeśli chcesz połączyć zakup z instruktażem prowadzonym przez nasz wykwalifikowany personel, możesz w każdej chwili odwiedzić nas w naszym salonie w Wolfenbüttel. Mamy do dyspozycji dużą powierzchnię w sali, dzięki czemu testy lub instruktaże są zawsze możliwe, nawet przy złej pogodzie.  

Jak to się wszystko zaczęło...

Wizja

Tworzenie produktów, które stanowią połączenie rekreacji i transportu:

ONEWHEEL TWORZY PRODUKTY, KTÓRE ŁĄCZĄ REKREACJĘ I TRANSPORT

Założyciel i dyrektor generalny Onewheel, Kyle Doerksen, potrzebował aż ośmiu lat majsterkowania, wielu kaw i kilku prototypów, ale pod koniec 2013 roku Kyle, absolwent Stanforda, stworzył tak piękne doświadczenie jazdy, że ludzie nie mogli w to uwierzyć. Kyle rzucił pracę, zebrał zespół ludzi o podobnych poglądach, założył Onewheel dzięki kampanii na Kickstarterze i od tamtej pory pomaga w dostarczaniu chwil czystej radości tysiącom rowerzystów.

Kyle Doerksen mówi: "Jesteśmy w trakcie globalnej zmiany sposobu, w jaki ludzie będą poruszać się po miastach, a technologie i produkty, które tworzymy, umożliwiają realizację tego marzenia."

O Future Motion, Inc.

Wszystkie produkty FutureMotion Onewheel są projektowane i produkowane w Kalifornii. FutureMotion jest oryginalnym producentem wózków Onewheel, Onewheel+, Onewheel+ XR, a także Pint, Pint X i GT.

Marzeniem Future Motion było, abyś mógł przeżyć większe przygody, zrobić więcej, pojechać dalej lub sprawić, byś używał swojego Onewheel jako głównego pojazdu. Dzięki Onewheel+ XR udało się jeszcze bardziej zbliżyć do osiągnięcia tego celu.

Założona w 2013 roku firma Future Motion ma na celu projektowanie i rozwijanie inspirujących pojazdów, które łączą elegancką formę z niespotykaną funkcjonalnością. Pierwsze produkty Future Motion: Onewheel Pint i Onewheel+.XR, ilustrują zaangażowanie w tworzenie produktów łączących rekreację i transport.

Future Motion nie tylko rozwija linię produktów Onewheel, ale także wszystkie podsystemy, które ją zasilają, w tym opracowane przez siebie silniki bezszczotkowe, układy elektroniczne i moduły baterii. Baza Onewheel jest doskonale położona w Santa Cruz, gdzie góry spotykają się z morzem, więc nie bez powodu Onewhell oferuje wrażenia podobne do jazdy na snowboardzie czy surfingu, ale na utwardzonych lub nieutwardzonych trasach.

logo górne

Produkty Future Motion są chronione ponad 37 patentami wydanymi w USA i na świecie. Upewnij się, że kupujesz oryginalne koło Onewheel od zaufanego sprzedawcy. Istnieje wiele nielegalnych kopii, które są wyposażone w tanie baterie, aby móc je oferować po niższej cenie. Istnieje duże ryzyko obrażeń i pożaru!

 

FAQ

Gdzie mogę jeździć na Onewheel?
Wszędzie. Brud, piasek, trawa, żwir - nic nie jest bezpieczne przed żywiołowością Onewheel. To naprawdę pojazd terenowy - świat jest Twoim placem zabaw! W Niemczech jednak nadal musisz unikać dróg publicznych.
Co wchodzi w zakres dostawy Onewheel?
Każdy Onewheel jest dostarczany z zestawem wstępnie zamontowanych zderzaków w standardowym kolorze. W zestawie znajduje się również ładowarka domowa, dzięki której Twój Onewheel zawsze będzie miał dość energii na niekończące się przygody.
Jakie są zakresy wagi użytkownika dla poszczególnych desek Onewheel?
Maksymalna zalecana waga użytkownika dla Onewheel GT to 125 kg. Maksymalna zalecana waga rowerzysty dla Onewheel Pint i Pint X wynosi 110 kg.
Czy mogę lecieć z moim Onewheel?
Obecnie linie lotnicze są bardzo ostrożne, jeśli chodzi o urządzenia zasilane bateriami w bagażu podręcznym lub rejestrowanym, a odpowiedź zależy od modelu deski . Zalecamy, aby przed podróżą z Onewheel skontaktować się bezpośrednio z linią lotniczą i lotniskiem.
Ostatnio oglądane